cnap
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

Довідка

щодо децентралізації влади

———————-

01 квітня Кабінет Міністрів прийняв Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Основна ідея Концепції — децентралізація влади в країні і істотне розширення повноважень територіальних громад.

Передбачається також зміна системи управління на обласному та районному рівнях. Виконавчі органи влади на обласному та районному рівнях тепер будуть формувати місцеві ради, а за адміністраціями (або державними представництвами) залишаться тільки контрольні функції.

Реалізацію Концепції пропонується здійснити в два етапи:

  • до кінця року передбачається завершити формування всієї необхідної законодавчої бази щодо визначення повноважень, включаючи питання їх ресурсного забезпечення

  • на другому етапі (2015-2017 роки) передбачена реорганізація інститутів органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади, а також проведення місцевих виборів з урахуванням реформи.

  • Первинним етапом виконання Концепції є впровадження змін до КонституціїУкраїни. Обумовлено це тим, що саме Конституція визначає основи системи влади і без відповідних змін провести реформу неможливо.

Такий проект Закону щодо змін до Основного Закону розроблено Мінрегіонбудом.

Сьогодні облдержадміністрацією організовуються проведення публічних заходів з обговорення проекту Закону України “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)” за участю представників органів місцевого самоврядування всіх рівнів, громадських рад при органах місцевого самоврядування та райдержадміністраціях, жителів територіальних громад, громадських організацій, науковців, експертів. Обговорення будуть проходити із широким залученням представників засобів масової інформації.

Проект Закону буде оприлюднено на офіційних веб-сайтах міст та районів області.

Всі пропозиції та зауваження до проекту Закону будуть опрацьовані та надіслані до Мінрегіонбуду.

>> Завантажити «Зміни до Конституції підготовлені на реалізацію Реформи місцевого самоврядування, прийнятої Урядом 1 квітня» <<

 

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Центральна, 98, каб.201, тел: (0563) 20-63-32

baner
baner
baner
baner