Наша ціль залишається незмінною – підготовка громадян України до протидії воєнним загрозам, а також надання допомоги у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій.
Цей інформаційний ресурс створений управлінням підготовки (G7) штабу Командування Сил Територіальної Оборони Збройних Сил України та призначений для надання громадянам України первинних (базових) знань у військовій справі, необхідних для захисту країни і стійкого опору агресору незалежно від політичних та інших вподобань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання.
Володимир Зеленський звернувся до українців наприкінці 272-го дня повномасштабного вторгнення:

Розгортаємо по всій країні й наш новий проект підтримки людей – «Пункти незламності». За підсумками цього дня, підготовлено вже більше чотирьох тисяч таких пунктів. Заплановано – ще більше.
Якщо знову відбудуться масовані російські удари і якщо буде розуміння, що за години постачання електрики не відновити, то активується робота «Пунктів незламності». Там усі базові послуги: це електрика, мобільний зв’язок та інтернет, тепло, вода, аптечка. Абсолютно безкоштовно і цілодобово.
Пункти працюватимуть обов’язково – при всіх обласних та районних адміністраціях, також при школах, будівлях ДСНС тощо.
Вже працює спеціальний сайт

Важливо вже зараз подивитись, де є такі пункти у вашому місті, у вашій громаді, та слідкувати за оновленням мапи найближчими тижнями, поки будуть додаватись нові пункти.
На сайті та в усіх «Пунктах незламності» можна буде дізнатись, де працює найближче АЗС, банківське відділення, аптека, магазин.
Усі ми маємо бути готовими до будь-яких сценаріїв, враховуючи, які терористи воюють проти нашого народу і що вони намагаються зробити.
Впевнений: допомагаючи один одному, всі ми разом зможемо пройти цю зиму.

Дякую всім, хто працює заради нашої перемоги!

Слава Україні!
Пункти незламності 24.11.22
Як стати резервістом
Рекомендації населенню при загрозі радіаційної небезпеки в умовах воєнного стану
Етапи розгортання Сил територіальної оборони ЗСУ
І етап. Штат мирного часу (10 тисяч осіб) — постійнодіюче командно-штабне ядро Сил територіальної оборони Збройних Сил України з числа військовослужбовців (служба за контрактом).
ІІ етап. Штат особливого періоду (130 тисяч осіб) — складатиметься з резервістів, які пройдуть відбір та укладуть контракт з Силами територіальної оборони Збройних Сил України. За ними буде закріплена штатна зброя, яка зберігатиметься в частині. У ході комплектування частин Сил територіальної оборони Збройних Сил України резервістами має бути дотримано принцип проживання поблизу місць дислокації конкретного підрозділу, що забезпечить швидке прибуття до частини за наказом для виконання завдань.
ІІІ етап. Добровольчі формування територіальних громад (ДФТГ) — будуть розгортатись виключно за поданням Командуючого Сил територіальної оборони Збройних Сил України та за рішенням Головнокомандуючого Збройних сил України в невеликих населених пунктах у разі необхідності. До ДФТГ застосовуються аналогічні управлінські принципи, як і до інших складових Сил територіальної оборони ЗбройнихСил України – єдиноначальність і вертикаль управління, як це передбачено Стратегічним оборонним бюлетенем.
Завдання та функції Сил територіальної оборони ЗСУ
-
Сили територіальної оборони є допоміжними до Збройних Сил України у цілому. Вони мають забезпечити виконання завдань в межах своєї території в момент, поки йде повноцінне розгортання.
-
Значною мірою розгортання Сил територіальної оборони Збройних Сил України – це спосіб запобігти зовнішній агресії. Ворог знатиме, що в нього немає переваг раптового вторгнення. Що у разі перетину кордону він не зможе пройти жоден міст, його зустрінуть на кожному перехресті. А за цей час будуть розгорнуті основні сили Української Армії.
-
Не менш важливе завдання – підтримувати порядок та безпеку в тилу, контролювати усі комунікації (охороняти і контролювати дороги, мости, тунелі, об’єкти інфраструктури тощо). Це дозволить концентрувати основні сили Української Армії на пріоритетних напрямках.
-
Коли сотні тисяч цивільних громадян будуть підготовлені, знатимуть свій маневр поблизу свого ж дому і зможуть протягом лічених годин вийти на позиції – це створить нову якість оборони.
-
Сформовані батальйони територіальної оборони призначені для виконання завдань, які визначені законами, у своїх зонах і районах територіальної оборони, але за рішенням Головнокомандувача Збройних Сил України можуть залучатися і до виконання інших завдань.