baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

Визнання корупції як проблеми, що несе загрозу для стабільності та безпеки всіх суспільств, відбулося на міжнародному рівні з прийняттям 31.10.2003 Конвенції Організації Об’єднаних Націй проти корупції (далі – Конвенція). Ратифікувавши Конвенцію, яка стала частиною національного законодавства, Україна зобов’язалася розробляти та здійснювати ефективну скоординовану політику протидії корупції, встановлювати й заохочувати ефективні види практики, спрямовані на запобігання корупції. Конвенцією передбачено, що кожна Держава-учасниця повинна створювати, підтримувати й зміцнювати такі системи, які сприяють прозорості й запобігають виникненню конфлікту інтересів.

Конфлікт інтересів є складовою корупції, а також більшості корупційних, у тому числі кримінальних, правопорушень. Таким чином, запровадження ефективних систем запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та їх належне застосування є важливим заходом запобігання корупції в цілому та корупційним правопорушенням зокрема.

Національне агентство з питань запобігання корупції постійно працює над удосконаленням методичної допомоги, враховуючи актуальні проблеми застосування актів законодавства із вказаних питань, що виникають у осіб, зобов’язаних дотримуватися відповідних вимог. Ураховуючи внесені до законодавства зміни, Національне агентство оновило Методичні рекомендації щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції (далі – Методичні рекомендації), доповнені низкою правових позицій та новими прикладами практичного застосування вимог Закону України «Про запобігання корупції». Методичні рекомендації доступні за посиланням: Metodychni-rekomendatsiyi-vid-21.10.2022-13.pdf (nazk.gov.ua)

Крім того, Національне агентство розробило тест для визначення наявності/відсутності конфлікту інтересів. Інтерактивний тест допоможе публічним службовцям оперативно розібратися у багатьох типових проблемних ситуаціях та вчасно ідентифікувати конфлікт інтересів. Звісно ж, тест не дасть відповіді на всі питання, але стане орієнтиром для посадовців, як визначити у себе наявність конфлікту інтересів. Під час проходження тесту можна скористатися примітками, у яких наведено пояснення термінів, а також переглянути приклади. Якщо тест покаже, що конфлікт інтересів наявний – наведено алгоритм дій, які необхідно зробити, щоб не допустити корупційного правопорушення.

Тест розміщений на офіційному вебсайті НАЗК та доступний за посиланням: https://nazk.gov.ua/uk/test-na-vyyavlennya-konfliktu-interesiv/

 

 

 

Як запобігати конфлікту інтересів на місцевому рівні

презентація КОНФЛІКТ ІНТЕРЕСІВ

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Центральна, 98, каб.201, тел: (0563) 26-96-04

baner
baner
baner
baner