Павлоградщина — край, що розкинувся на мальовничих степових просторах, здавна славиться багатою історією і самобутньою культурою, колоритною народною творчістю. Сьогодні, чисельність населення у 8 сільських радах становить понад 29 тис. чоловік. У народному господарстві зайнято 9,2 тис. чоловік.

 

Провідне місце в розвитку району займає сільське господарство, основу якого становлять 137 сільськогосподарських підприємств всіх форм власності. Сільськогосподарські підприємства району мають переважно зерновий напрямок виробництва.

 

В районі велика увага приділяється соціальному захисту населення. Надається допомога учасникам антитерористичної операції та їх сім’ям, сім’ям, які переселилися з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО, а також громадянам району, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Понад 8 років, в сілі Троїцьке відкрито стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання, де постійно проживає 40 громадян похилого віку які потребують постійного стороннього догляду, та не мають рідних. За період існування цього відділення створена належна матеріально-технічна база, підопічні відділення перебувають під постійним наглядом лікаря терапевта та середньо-медичного персоналу. Придбано східцевий гусеничний підйомник, який дав можливість спускати на 1-й поверх немобільних громадян для прогулянок на свіжому повітрі. У відділенні організовано дозвілля.

 

Медичну допомогу населенню надають центральна районна лікарня та Павлоградський районний центр первинної медико-санітарної допомоги, який включає 8 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, 4 фельдшерсько-акушерських пункти, 14 фельдшерських. Всі амбулаторії забезпечені новим транспортом та обладнанням. Багато зроблено за цей час. Нещодавно впроваджено проект за участю міжнародної організації міграції та Євро Союзу  з оновлення Вербської амбулаторії — запроваджені нові послуги з консультування та психологічної підтримки громадян.

 

Загальноосвітні навчальні заклади району є майданчиками  всеукраїнських та  обласних експериментів — «Науково—методичні засади впровадження вітчизняної моделі медіоосвіти в навчально-виховний процес», «Створення системи розвитку  аксіосфери особистості на засадах традиційних духовних цінностей», «Освіта для сталого розвитку в дії», «Енергоефективні школи».

 

В системі позашкільної освіти району працює Будинок творчості дітей та юнацтва, еколого-натуралістичний центр та дитячо-юнацька спортивна школа, які відкривають гуртки та секції на базах шкіл району. Павлоградський район тривалий час посідає передові місця в обласному огляді-конкурсі на кращу організацію фізкультурно-оздоровчої роботи серед районів. Музичну і художню освіту жителям району пропонує Павлоградська районна школа естетичного виховання та її 7 філій, у якій займається 200 учнів з фаху фортепіано, баян, духові інструменти, акордеон, гітара  скрипка, хоровий клас та образотворче мистецтво. Павлоградщина пишається своїми народними умільцями та майстрами.

 

З метою покращення умов проживання населення та отримання належних послуг в районі лише протягом останніх 10 років проведено безліч робіт на загальну суму понад 60000 тис. грн. (кошти державного, обласного, районного бюджетів та благодійні внески) – це відкриття лабораторії в ЦРЛ та центру медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи та іншими фізичними та розумовими вадами. Це проведення капітальних ремонтів, запровадження енергозберігаючих технологій та придбання обладнання в медичних, освітніх закладах та закладах культури, обладнання спортивних та дитячих майданчиків. Це капітальний ремонт вуличного освітлення та будівництво газопроводів, капітальні та поточні ремонти доріг, реконструкція водопостачання в населених пунктах району.

 

За  період ставлення України, як суверенної держави відбувалися  не лише зовнішні зміни… Жителі Павлоградського району, від малечі до людини похилого віку, разом із волонтерами та громадськими активістами весь час проведення АТО надають  допомогу як українським військовим так і жителям населених пунктів так званої “сірої зони” на Донбасі. Це  одяг, продукти харчування і різні подарунки для дітей, солодощі, речі першої необхідності на суму понад 14 000тис. грн. Постійно проводиться ремонт техніки (с. Межирічі та Вербки).

Лише справжні українці здатні на такі вчинки!!!

 

Прапор Павлоградського району:

Прапор Павлоградського району має три кольори — з яких жовтий і блакитний, як символи Державного прапора України, і зелений, що вздовж древка, уособлює головне багатство нашого краю — землю, на його фоні — Герб Павлоградського району з державними символами України

прапор

Герб Павлоградського району:

Фоновими кольорами Гербу Павлоградського району Дніпропетровської області є жовтий і блакитний кольори, як символи національного прапору України. У верхній частині Гербу на фоні блакитного кольору (небо) зображений схід сонця, який стилістично поданий у вигляді квітки соняшника, поряд з яким пшеничне колосся.

У нижній частині Гербу на фоні жовтого кольору (поле) розташоване стилістичне зображення вугільних териконів, що підкреслює розташування на території району шахт Західного Донбасу.

Бокове оздоблення нижньої частини гербу — колос хлібу та сонце у вигляді квітки соняшника, яке сходить над териконами, підкреслює основну сферу діяльності району — агропромисловий комплекс.

Цифри „1923” у нижній частині Гербу — рік створення Павлоградського району після адміністративної реформи.

 

 

герб

 

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. К.Маркса, 98, каб.201, тел: (05632) 6-15-32

baner
baner
baner
baner