baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

Міндоходівці Дніпропетровщині вилучили близько 4 тисяч пляшок елітного алкоголю, що мали ознаки підробки

Про це свідчать результати проведених фахівцями ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області 34 перевірок суб’єктів господарювання з питань дотримання вимог чинного законодавства, яке регулює виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Так, за результатами спільних заходів з працівниками оперативного управління Міндоходів у Дніпропетровській області вилучено: елітні алкогольні напої у кількості 3954 пляшок, з яких 2753 контрафактної продукції; прозору рідину із запахом спирту у кількості 2685,67 дал.; готової продукції «Етил» у пляшках об’ємом 100 мл. у кількості 93216 шт. та у каністрах об’ємом 10 літрів у кількості 188 штук. без жодних супровідних документів, 10560 пляшок маркованих підробними марками акцизного податку.

Крім того, в ході перевірок виявлено 23 випадки порушення діючого законодавства. До суб’єктів господарювання застосовано фінансові санкції на суму майже 500 тисяч гривень.

На 1 вересня 2014 року у Дніпропетровській області діє 9 тисяч 859 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами, з них 4 тисячі 892 ліцензії на торгівлю алкоголем, 4 тисячі 967 – тютюном.

Всього, з 1 січня по 1 вересня 2014 року у Дніпропетровській області анульовано 941 ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. При цьому, 56 ліцензій анульовано за порушення заборони продажу алкоголю та тютюну неповнолітнім.

 

Сплачуйте вчасно!

ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, що  25 вересня 2014 року — останній день сплати авансового платежу за другу декаду вересня з рентної плати за:

— транзитне  транспортування трубопроводами природного газу територією України;

— транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами територією України;

—  транзитне  транспортування трубопроводами аміаку територією України.

 

Повернення товарів від неплатника ПДВ

Зменшення суми податкових зобов’язань платника податку — постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, що не були платниками цього податку на дату такого постачання, дозволяється лише за повернення раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, у тому числі під час перегляду цін, пов’язаних з гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору.

Результат перерахунку податкових зобов’язань і податкового кредиту постачальника та отримувача відображається у складі податкової декларації за звітний податковий період у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику.

Постачальник — платник ПДВ, за повернення йому товарів/послуг особою, яка на дату їх придбання не була платником цього податку, має право зменшити раніше сформовані податкові зобов’язання з ПДВ за умови повернення йому у власність раніше поставлених ним товарів, та надання отримувачу — неплатнику ПДВ повної грошової компенсації їх вартості.

У разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань за повернення товарів неплатником ПДВ таке коригування відображається в рядку 8.1 розділу 1 податкової декларації з ПДВ та у Додатку 1 (Д1) до податкової декларації з ПДВ «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість (Д1)» (далі — Додаток 1 (Д1)). Під час заповнення Додатку 1 (Д1) в даному випадку слід заповнювати всі колонки таблиці 1 розділу І цього Додатку з урахуванням того, що оскільки в разі здійснення операції з поставки товарів/послуг неплатнику податку на додану вартість у полі «Особа (платник податку) — покупець» податкової накладної та, у разі повернення товарів, розрахунку коригування до податкової накладної вказується «Неплатник податку», то в графі 2 таблиці 1 додатку 1 до податкової декларації з податку на додану вартість слід також зазначити «Неплатник податку».

 

Земельний податокдля  мобілізованих громадян

Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування — земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Від сплати земельного податку звільняються ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22.10.1993 № 3551-XII«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» . До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни (ст. 4 Закону № 3551).Законом України «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 06.05.2014 № 1233-VII, який набрав чинності з 22.05.2014, розширено коло осіб, які належать до учасників бойових дій. Так, учасниками бойових дій згідно з пунктом 19 статті 6 Закону № 3551 визнаються військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством.

Тобто особи, які визнані учасниками бойових дій, звільняються від сплати земельного податку. Окрім того, обласні, міські, селищні та сільські ради можуть встановлювати пільги щодо сплати земельного податку, що сплачується на відповідній території: часткове звільнення на певний строк, зменшення суми земельного податку лише за рахунок коштів, які зараховуються до відповідних місцевих бюджетів.

 

Допомога підприємства мобілізованому працівнику

При наданні благодійної допомоги працівникам у натуральній формі з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) застосовують «натуральний» коефіцієнт, визначений пунктом 164.5 ПК.

Сума наданої працівнику благодійної допомоги має бути відображена у Податковому розрахунку за формою № 1-ДФ за ознакою доходу «169».

Благодійна допомога до фонду заробітної плати не належить, а значить і ЄСВ нараховувати не потрібно.

Витрати на надання благодійної допомоги мобілізованим працівникам не включають до складу податкових витрат.

 

 

Водадля миття інвентарю, обладнання, вітрин

Не є платниками збору водокористувачі, які використовують воду виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення (сукупності людей, які знаходяться на даній території в той чи інший період часу, незалежно від характеру та тривалості проживання, в межах їх житлового фонду та присадибних ділянок), у тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та платників єдиного податку.

Санітарно-гігієнічні потреби  — використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та використання для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.

Приміщення — це частина внутрішнього об’єму будівлі, обмежена будівельними елементами, з можливістю входу та виходу.

Під використанням води для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані слід розуміти використання води для підтримання чистоти безпосередньо в будівлях (зокрема, миття підлоги, вікон, стін, підвіконня).

Оскільки торговельне та механічне обладнання, вітрини та інвентар, що знаходяться в приміщеннях, не належать до категорії будівлі чи будівельних елементів, використання води для миття обладнання, вітрин та інвентарю не є використанням води для санітарно-гігієнічних потреб.

 

 

 

Сільськогосподарський товаровиробник не виконує умови щодо частки сільськогосподарського товаровиробництва

 

Якщо платники податку не можуть виконати вимогу щодо 75-відсоткового критерію частки сільськогосподарського товаровиробництва у зв’язку з виникненням обставин непереборної сили у попередньому податковому (звітному) році, до таких платників податку в наступному податковому (звітному) році не застосовується вимога, згідно з якою частка сільськогосподарського товаровиробництва повинна дорівнювати або перевищувати 75%.

Такі платники податку подають податкову декларацію разом із рішенням обласних рад про наявність обставин непереборної сили та переліком суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок таких обставин.

 

 

 

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Центральна, 98, каб.201, тел: (0563) 26-96-04

baner
baner
baner
baner