baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

За 6 місяців 2014 року співробітниками управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області за основними лініями роботи взято участь у проведенні 175 службових розслідувань та перевірок, за результатами яких встановлено 113 фактів порушення вимог діючих законодавчих та нормативно-правових документів з боку співробітників структурних підрозділів ГУ Міндоходів області, зокрема:

— проведено 62 перевірки стану охорони та пожежної безпеки приміщень структурних підрозділів ГУ Міндоходів області, при цьому у всіх випадках були виявлені недоліки;

— відкрито 20 кримінальних проваджень, в тому числі 2 – за фактом вимагання та отримання хабара;

— виявлено 20 кримінальних правопорушень, скоєних співробітниками структурних підрозділів ГУ Міндоходів області;

— складено 5 адміністративних протоколів про порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Безпосередньо за матеріалами управління внутрішньої безпеки відкрито 19 кримінальних проваджень; виявлено 19 кримінальних правопорушень, в тому числі 1 – за фактом вимагання та отримання хабара; складено  5 адміністративних протоколів про порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

В якості профілактичних заходів щодо недопущення корупційних дій працівниками структурних підрозділів ГУ Міндоходів області, співробітниками управління внутрішньої безпеки проведено: 433 лекції та співбесіди зі працівниками та кандидатами на працевлаштування до органів Міндоходів; винесено 90 офіційних застережень про недопущення протиправної поведінки; матеріали УВБ, в тому числі про функціонування сервісу «Пульс» транслювались у 80 теле- та радіопрограмах, 18 опубліковано у друкованих ЗМІ, 27 — у мережі Інтернет; перевірено 186 кандидати на зайняття посад в органах Міндоходів, з яких 13 відмовлено у призначенні на посаду.

 

Центри обслуговування платників надають щонайменше 230 тис. послуг щомісяця

З початку року Центри обслуговування платників (ЦОП) надали понад 1,4 млн. адміністративних послуг, у т.ч. у травні – 286,9 тис. послуг.

Найбільшою популярністю серед платників податків користуються послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер. Таких послуг у січні – травні було надано 665,6 тис.

Послуги з реєстрації книг обліку розрахункових операцій теж не залишають своїх лідируючих позицій. Протягом зазначеного періоду ЦОПами було надано майже 110 тис. таких послуг.

Користуються попитом і довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів, яких протягом січня – травня 2014 року було видано 92,5 тис.

Оскільки пріоритетом у роботі ЦОПів є підвищення якості обслуговування платників, для оцінки цього показника, а також доцільності впровадження нових електронних сервісів проводилось опитування відвідувачів Центрів.

Респондентам пропонувалось висловити свою думку щодо необхідності виведення зображень з камер спостереження, встановлених в ЦОПах, на веб – портал Міністерства та впровадження електронного сервісу „Онлайн – черга”, який дозволить платникам заздалегідь планувати свій візит до органів доходів і зборів. За результатами опитування значна кількість платників податків підтримала запровадження зазначених сервісів.

Загалом, на початок червня поточного року обслуговування платників податків на території України здійснюється у 535 ЦОПах.

 

Оподаткування пасивних доходів громадян з 1 липня 2014 року. Проведення місячника легалізації трудових відносин в Дніпропетровському регіоні

В інформаційному агентстві «Мост-Днепр» 2 липня 2014 року відбулась прес-конференція на тему: «Оподаткування пасивних доходів громадян з 1 липня 2014 року. Проведення місячника легалізації трудових відносин в Дніпропетровському регіоні».

У прес-конференції взяла участь начальник інформаційно-комунікаційного управління ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області Манушак Осипова.

За її словами: «З 1 липня 2014 року набули чинності зміни до Податкового кодексу України, передбачені Законом України від 27.03.2014 №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», якими передбачене оподаткування пасивних доходів фізичних осіб, включаючи, зокрема, дивіденди, відсотки за вкладами тощо.

Внесені зміни не торкаються оподаткування доходів громадян, отриманих у вигляді заробітної плати».

Манушак Осипова детально зупинилась на оподаткуванні відсотків, одержаних по вкладах в банках.

Вона наголосила, що оподаткуванню підлягають тільки відсотки за вкладами, а не самі суми вкладів.

«Згідно Закону, податок потрібно платити за прогресивною шкалою по ставках: 15%, 20%, 25%. При цьому є пільгова сума доходу, з якою не утримуватимуться податки — це 17 прожиткових мінімумів в рік для працездатної особи, встановленої законом на 1 січня звітного року                           (у 2014 році – це 20 706 грн.), тим же, чий прибуток від відсотків по вкладах перевищить 20 706 грн., податок нараховується тільки на цю суму перевищення.

Що стосується «Місячника легалізації трудових відносин у Дніпропетровському регіоні», то робота з легалізації трудових відносин на Дніпропетровщині проводиться на постійній основі, і цей Місячник, який продовжиться з 1 по 31 липня включно, є складовою частиною цієї роботи.

Проведення Місячника направлено на активізацію процесу офіційного працевлаштування найманих працівників, які все ще отримують заробітну плату у «конвертах».

Під час проведення Місячника в Центрах обслуговування платників усіх ДПІ області чергують фахівці, до яких можна звернутись за консультаціями з питань оподаткування, строкам надання звітності, нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, сплати єдиного соціального внеску тощо.

З графіком чергування можна ознайомитись у розділі «Анонси» суб-сайту ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області www.dp.minrd.gov.ua.

Для отримання консультацій, що стосуються питань порушення законодавства про працю, легалізації трудових відносин, можна звертатись до Територіальної державної інспекції з питань праці у Дніпропетровській області за телефоном (056) 778 53 37» — зазначила Манушак Осипова.

 

 

На Дніпропетровщині 1273 судові справи вирішено на користь держави

Органи Міндоходов Дніпропетровської області регулярно захищає інтереси державної скарбниці в судових інстанціях всіх рівнів. Так, впродовж І півріччя поточного року на користь держави за позовами органів Міндоходів до платників податків ухвалено 899 судових рішень на суму 205,1 мільйонів гривень.

Загалом на розгляді в судах Дніпропетровського регіону в січні – червні 2014 року за позовами органів Міндоходів до платників податків розглянуто 926 справ на загальну суму 326,4 мільйонів гривень.

«Основними факторами задоволення переважної кількості розглянутих справ у судах на користь органів Міндоходів Дніпропетровщини є існуюча практика досудового вирішення спорів із платниками та підвищення рівня претензійно-позовної роботи», — зауважив начальник управління правової роботи ГУ Міндоходов у Дніпропетровській області Олег Басан.

Крім того, з початку цього року у судах на розгляді знаходилось 2020 справ за позовами органів Міндоходів до суб’єктів господарювання — боржників про стягнення сум податкового боргу на суму 518,6 мільйонів гривень. З розглянутих судами у поточному році 386 справ на суму 56,3 мільйонів гривень, задоволені позовні вимоги у 374 справах на суму  45,8 мільйонів гривень.

 

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Центральна, 98, каб.201, тел: (0563) 26-96-04

baner
baner
baner
baner