baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 10 жовтня 2013 року №464 «Про організацію заходів з літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2014 році», регіональної програми «Про оздоровлення та відпочинок дітей Павлоградського району у 2014-2016 роках», затвердженої рішенням сесії Павлоградської районної ради від 22 листопада 2013 року № 459-34/ VІ, керуючись законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» від 21 травня 2009 року №1401 – VІ(із змінами і доповненнями) відділ освіти Павлоградської райдержадміністрації повідомляє про організацію оздоровчої  кампанії влітку  2014 року.

З метою належної організації оздоровлення і відпочинку дітей та підлітків влітку 2014 року у відділі освіти Павлоградської райдержадміністрації створено штаб у складі 9 відповідальних працівників, в тому числі: працівники відділу освіти, головний спеціаліст Павлоградського міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Дніпропетровській області (за згодою), начальник служби у справах дітей райдержадміністрації (за згодою).

Наказом відділу освіти райдержадміністрації „Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2014 року“ від 17 квітня 2014 року   № 145 затверджені  заходи з організації оздоровлення і відпочинку дітей та підлітків влітку 2014 року.

Створено банк даних дітей, які будуть оздоровлені влітку 2014 року. Під особистий контроль взято організацію оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із малозабезпечених і багатодітних сімей, дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, обдарованих дітей.

З метою якісної підготовки до оздоровчої кампанії відділом освіти спільно з головним спеціалістом Павлоградського міськрайонного управління

0602

Головного управління Держсанепідслужби у Дніпропетровській області проведено:

20.05.2014 – інструктивно-методична нарада для начальників пришкільних оздоровчих таборів та заступників директорів з виховної роботи;

21.05.2014 – семінар- практикум для медичних працівників та кухарів.

До 20.05.2014 року були підписані акти прийомки пришкільних оздоровчих таборів затверджені паспорти та статути таборів.

З 02 по 23 червня 2014 року була організована робота 15 пришкільних оздоровчих таборів з денним перебуванням,  в яких     оздоровлено                 644 учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій.

З них:

—         дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – 26;

—    дітей з багатодітних сімей і малозабезпечених сімей – 254;

—         обдарованих дітей – 58;

—         дітей – інвалідів –21;

—         дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС –6;

—         дітей загиблих шахтарів – 1;

—         інших дітей– 278.

Із місцевого бюджету  для організації роботи пришкільних таборів  було використано всього  135.600тис. грн.

З них:

—         придбані медикаменти  та вітаміни  на суму 500 грн.;

—         придбані миючі засоби на суму 1350 грн.

—    придбані   продукти харчування на суму 134.200 тис. грн.

Протягом всього періоду роботи  пришкільних таборів відділом освіти та спеціалістами держсанепідслужби здійснювався контроль за роботою оздоровчих таборів, дотриманням вимог санітарно — гігієнічних норм, у тому числі, щодо якості питної води, профілактики спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь,  роботи харчоблоків та медичного обслуговування  дітей.

Протягом перебування у таборах всі діти були охоплені гарячим харчуванням. У 5 школах (Булахівська ЗШ, Вербківська ЗШ, В’язівоцька ЗШ Карабинівська ЗШ, Кочерезький НВК) в яких було організовано денний сон, діти були забезпечені трьохразовим харчуванням з вартістю12.17 грн. з 02.06.2014 року та 14,85 грн. в день з 06.06.2014 року, у 10  інших школах без організації денного сну – двохразовим харчуванням з вартістю10.63 грн. з 02.06.2014 року та 13,32 грн. в день з 06.06.2014 року.

Відповідно до наказу  відділу освіти „Про проведення районного конкурсу-огляду на кращу організацію роботи закладів відпочинку з денним перебуванням дітей, які функціонують на базі загальноосвітніх навчальних закладів“ з метою покращення умов оздоровлення дітей і підлітків, організації їх відпочинку та оновлення змісту виховної роботи у пришкільних оздоровчих таборах у червні  2014 року був організований районний огляд-конкурс на кращу організацію роботи закладів відпочинку з денним перебуванням.

Районний огляд-конкурс показав, що  під час роботи таборів відпочинку особлива увага приділялася питанням зміцнення здоров’я дітей, попередженню дитячого травматизму. Для цього в пришкільних таборах були створені відповідні умови для перебування, харчування, медичного обслуговування дітей. У всіх таборах було організовано змістовний відпочинок дітей, цікаве різноманітне дозвілля.

В період роботи таборів активно використовувалася матеріально-технічна база шкіл. Дитячі пришкільні табори працювали відповідно до затверджених статутів, планів, режимів роботи та актів-дозволів, затверджених держсанепідслужбою.

В кожній школі було видано накази з питань організації роботи пришкільних таборів, проведено інструктажі з техніки безпеки, складено і затверджено перспективні та щоденні плани роботи. Необхідна документація, що регламентує роботу пришкільних таборів, наявна та оформлена відповідно до Інструкції з ведення ділової документації у всіх пришкільних таборах.

Керівники таборів відпочинку та педагоги творчо підійшли до організації оздоровлення школярів. Зовнішнє оформлення таборів Вербківської, В’язівоцької, Булахівської, Новодачинської, Богданівської І-ІІ,    Богуславської І-ІІІ, Троїцької шкіл відрізнялося яскравістю, казковістю, творчою вишуканістю. В інформаційних куточках щоденно розміщувались: путівка дня, режим роботи табору, щоденне меню та інший інформаційний матеріал.

Планування роботи пришкільних оздоровчих таборів здійснювалося із врахуванням оновлення змісту виховної роботи. Діти залучалися до різних видів діяльності: пізнавальної, туристичної, трудової, ігрової, екологічної тощо.Змістовне наповнення дозвілля дітей у таборах протягом 15 робочих днів було спрямоване на формування здорового способу життя, історико-краєзнавчу роботу, сприяння розвитку талантів і здібностей учнів, утвердження моральних цінностей, екологічне і національно-патріотичне виховання.

З метою творчого розвитку талановитих та обдарованих дітей  у пришкільних таборах було заплановано та проведено низку заходів на різноманітну тематику: конкурси пісень, спортивні змагання, інтелектуальні брейн-ринги, математичні та мовно-літературні конкурси, «Веселі старти», шашкові турніри, «Старти надій».

Цікаві форми організації дозвілля продемонстрували всі пришкільні оздоровчі табори. При організації дозвілля  у пришкільних таборах було докладено максимум зусиль для комфортного та цікавого відпочинку вихованців. Кожний табір мав свої цікаві заходи для організації відпочинку. Діти із задоволенням брали участь у різноманітних конкурсах, змаганнях, розвагах, роботі гуртків і спортивних секціях, побували на екскурсіях у Павлоградському історико-краєзнавчому музеї, дитячому парку, міській типографії м.Павлограда, пожежній частині.

Так, для вихованців табору Вербківської ЗШ І-ІІІ ст. була  організована подорож країною Дитинства трьома видами транспорту: літаком, кораблем і потягом. Учні Карабинівської ЗШ І-ІІІ ст. разом з казковим персонажем Добриком подорожували  країною Ігроляндією. На веселому експресі мандрували вихованці Богуславської ЗШ І-ІІІ ст. і Кочерезького НВК., на шхуні «Бригантина» —  новодачинські школярі .

Цікавими, змістовними, насиченими приємними несподіванками проводилися виховні заходи: гра-змагання «Козаки і козачки» (Межиріцький НВК, Троїцька ЗШ І-ІІІ ст..),  шоу ерудитів « Я люблю Україну», «Лицарський турнір», «Козацькі забави», «Міс табору»,  «Містер табору»,  «День бантика» — в таборах при Богданівській, Привовчанській,  Булахівській  ЗШ І-ІІІ ст., Богуславській, Новоруській ЗШ І-ІІ ст.,  брейн — ринги, караоке, ігри «Зірниця», «Мандрівки цікавим світом», «Ми всі — одна родина» – у відпочинкових закладах при Богданівській ЗШ І-ІІ ст., Вязівоцькій, Межиріцькій №2 І-ІІІ ст. Підводяться підсумки проведення конкурсу на кращий оздоровчий табір.

Відповідно до письмових відгуків дітей, які відпочивали в пришкільних таборах, та їхніх батьків, відзначена організація належного харчування та медичного обслуговування, змістовність та різноманітність дозвілля дітей: розважальні та виховні заходи, зустрічі з цікавими людьми, виїзні екскурсії тощо.

Підводяться підсумки проведення  переможцями огляду-конкурсу на кращу організацію роботи таборів відпочинку з денним перебуванням дітей влітку 2014 року.               

На виконання заходів регіональної програми „Про оздоровлення та відпочинок дітей Павлоградського району  у 2014-2016 роках“ згідно проведеної тендерної процедури та укладеного Договору № 93,94 від 16 червня 2014 року у період з 24 червня по 14 липня  2014 року в  ДЗОВ „ Молода гвардія “ м. Бердянськ за кошти місцевого та обласного бюджетів на суму 346212,50 тис. грн. оздоровлюється 115 дітей пільгових категорій Павлоградського району.

З них:

— 29 дітей — це діти – сироти та діти, позбавлені  батьківського піклування;

— 25дітей —   обдаровані діти;

— 41дітей — діти із багатодітних і малозабезпечених сімей;

— 4дитини  — діти із сімей, що опинилились в складних життєвих обставинах;

— 1  дитина загиблого шахтаря.

— 12дітей -діти, які стоять на «Д» обліку та діти інваліди;

— 3 — діти працівників соціальної сфери та АПК;

Перевезення  дітей  до місця оздоровлення в  ДЗОВ „ Молода гвардія “                  м. Бердянськ здійснювалося автобусами табору, відповідно до вимог законодавства України до перевезень організованих груп дітей.

На 01.07.2014 рік за рахунок коштів місцевого та обласного бюджетів відділом освіти райдержадміністрації було організовано оздоровлення та відпочинок  759 дітей, що складає від контингенту учнів 1-10 класів.

 

 

Завідувач відділу освіти                                                           О.М. МУШТАТ

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Центральна, 98, каб.201, тел: (0563) 26-96-04

baner
baner
baner
baner