baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

Корупція є головною складовою організованої злочинності. За цих умов розв’язання проблем зміцнення законності та правопорядку, викорінення корупції вимагає скоординованої і системної роботи гілок влади, а також вивчення корупції з метою забезпечення ефективності державних та управлінських структур і розробки ефективних заходів подолання корупції. Корупція має давні традиції, адже вона з’явилась разом з появою держави та її професійного управлінського апарату. Корупція – це соціально-політичне явище, змістом якого є обумовлена політичними, економічними, соціальними і психологічними факторами система негативних поглядів, переконань, настанов і діянь окремих громадян, посадових осіб владних інститутів, державних і недержавних організацій, політичних партій, громадських організацій, спрямованих на задоволення особистих корисливих, групових або корпоративних інтересів шляхом підкупу, хабарництва, зловживання владою, надання пільг і переваг всупереч суспільним інтересам.

Термін „корупція” в політичному лексиконі означає „підкуп” і „продажність” службових осіб, охоплюючи тим самим два взаємопов’язаних  аспекти однієї із форм відчуження „слуг народу” від самого народу. Зміст і розуміння корупції в різні історичні епохи й у різних країнах було різним. Соціокультурні зміни, включаючи зростання рівня суспільної свідомості спочатку в тоталітарних, а потім і в демократичних суспільних системах істотно трансформували зміст терміна „корупція”. Дотепер не існує єдиного визначення терміна „корупція”. Різноманіття вкладених змістів за відсутності єдиного формулювання свідчить, у першу чергу, про складність сприйняття корупції в суспільній свідомості. Тому розуміння генезис уявлень про корупцію дозволить виокремити механізми сучасного її сприйняття.

Термін „корупція” стосовно до його соціального значення вперше вживається в античні часи. Латинський термін корупція походить від грецького слова, що означало „бруд” і має більш ніж десять значень. Важливо відзначити, що в першому своєму значенні, „корумпувати” аж ніяк не означало підкуповувати грошима, щедрими роздачами або іншими матеріальними благами кого-небудь або всіх – народ (не обов’язково посадову особу).

 

Управління соціального захисту населення

Павлоградської райдержадміністрації

12 червня 2014 року

 

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Центральна, 98, каб.201, тел: (0563) 26-96-04

baner
baner
baner
baner