У квітні 2014 року на Дніпропетровській митниці Міндоходів оформлено 12,5 тисяч митних декларацій, з яких 12 тисяч, або 96% – в електронному вигляді. В квітні ж минулого року доля митних декларацій, оформлених завдяки сервісу електронного декларування товарів, складала 68%.

З початку 2014 року фахівці митниці Міндоходів оформили більше 45 тисяч митних декларацій, понад 43 тисяч з них – в електронний спосіб. При цьому в січні – квітні 2013 році в електронному вигляді оформлено лише 37,6 тисячі декларацій від усього обсягу поданих документів.

Тож, така позитивна тенденція свідчить про те, що електронне декларування має гарне підґрунтя, щоб найближчим часом стати основною формою спілкування підприємців з митницею.

Інформацію щодо порядку митного декларування в електронному вигляді розміщено в розділі «Електронна митниця» офіційного веб-порталу Міндоходів України minrd.gov.ua.

 

Здійснюємо діяльність з придбанням торгового патенту

ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, що з придбанням пільгового торгового патенту провадиться торговельна діяльність виключно з використанням таких товарів (незалежно від країни їх походження):

товари повсякденного вжитку, продукти харчування, вироби медичного призначення для індивідуального користування, технічні та інші засоби реабілітації через торговельні установи, утворені з цією метою громадськими організаціями інвалідів;

товари військової атрибутики та повсякденного вжитку для військовослужбовців на території військових частин і військових навчальних закладів;

насіння та посадкового матеріалу овочевих, баштанних, кормових та квіткових культур, кормових коренеплодів та картоплі;

сірників;

термометрів та індивідуальних діагностичних приладів.

З придбанням пільгового торгового патенту провадиться торговельна діяльність виключно з використанням таких товарів вітчизняного виробництва:

поштові марки, листівки, вітальні листівки і конверти непогашені, ящики, коробки, мішки, сумки та інша тара, виготовлена з дерева, паперу та картону, яка використовується для поштових відправлень підприємствами, що належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади у галузі транспорту та зв’язку, і фурнітура до них;

товари народних промислів, крім антикварних та тих, що становлять культурну цінність згідно з переліком, затвердженим центральним органом виконавчої влади у сфері культури;

готові лікарські засоби (лікарські препарати, ліки, медикаменти, предмети догляду, перев’язувальні матеріали та інше медичне приладдя), вітаміни для населення, тампони, інші види санітарно-гігієнічних виробів із целюлози або її замінників, ветеринарні препарати, вироби медичного призначення для індивідуального користування інвалідами, технічні та інші засоби реабілітації інвалідів;

зубні пасти та порошки, косметичні серветки, дитячі пелюшки, папір туалетний, мило господарське;

вугілля, вугільні брикети, паливо пічне побутове, гаc освітлювальний, торф паливний кусковий, торф’яні брикети і дрова для продажу населенню, газ скраплений у балонах, що реалізується населенню за місцем проживання для використання у житлових та/або нежитлових приміщеннях;

проїзні квитки;

зошити.

З придбанням пільгового торгового патенту провадиться торговельна діяльність виключно з використанням періодичних видань друкованих засобів масової інформації вітчизняного виробництва, що мають реєстраційні свідоцтва, видані в установленому порядку, а також книг, брошур, альбомів, нотних видань, буклетів, плакатів, картографічної продукції, що видаються юридичними особами — резидентами України. Платники збору можуть одночасно здійснювати продаж супутньої продукції (незалежно від країни їх походження): ручки, олівці, інструменти для креслення, пензлі, мастихіни, мольберти, фарби, лаки, розчинники та закріплювачі для малювання та живопису, полотна, багети, рамки та підрамники для картин, швидкозшивачі, інші канцелярські прилади та конторське приладдя, крім виготовлених з дорогоцінних і напівдорогоцінних металів.

(Ст. 267 Податкового кодексу України).

 

Зберігаємо торговий патент

Торговий патент повинен бути відкритий та доступний для огляду. З метою запобігання пошкодженню торгового патенту (вигорання на сонці, псування внаслідок затікання дощової води, псування сторонніми особами тощо) дозволяється розміщувати нотаріально засвідчені копії торгових патентів у визначених цією частиною місцях. При цьому оригінал такого патенту повинен зберігатися у відповідальної особи суб’єкта господарювання або відповідальної особи відокремленого підрозділу, яка зобов’язана надавати його для огляду уповноваженим законом особам.

(пп.267.6.3 п.267.6 ст.267 Податкового кодексу України).

Про Центри обслуговування платників

Платники податків вже звикли, що в територіальних органах Міндоходів функціонують Центри обслуговування платників, в яких зосереджено надання всіх послуг, необхідних платникам податків: прийом податкової звітності та звітності з ЄСВ, проведення звірки платежів, видача довідок, тощо.

Інформація, розміщена на численних стендах, розташованих в залах центру, допомагає відвідувачам оформити заяви, які подаються до органів Міндоходів, ознайомитись з новинами податкового законодавства та законодавства відносно ЄСВ, а заповнені бланки звітності з цифровими прикладами допомагають бухгалтерам та фізичним особам – підприємцям не здійснити помилок під час розрахунку податкових зобов’язань.

Крім цього, в Центрах обслуговування платників, розміщуються районні представництва АЦСК ІДД Міндоходів, в яких всі бажаючи можуть безкоштовно отримати електронний цифровий підпис. До послуг відвідувачів, в центрі розташовані комп’ютери підключені до мережі Інтернет.

Режим роботи Центрів обслуговування платників державних податкових інспекцій ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області:

понеділок, середа, п’ятниця — 900-1800;

вівторок, четвер — 900-2000;

субота — 900-1600;

неділя — вихідний.

Коефіцієнт рентабельності гірничодобувного підприємства

Платники обчислюють податкові зобов’язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин за формулою, визначеною пп.263.6.9 п.263.6 ст.263 Податкового кодексу України, елементом якої є коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства, обчисленого у матеріалах геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр, затверджених Державною комісією по запасах корисних копалин.

При цьому Гірничим законом України від 06.10.1999 №1127-XIV визначено, що гірничим підприємством вважається цілісний технічно та організаційно відокремлений майновий комплекс засобів і ресурсів для видобутку корисних копалин, будівництва та експлуатації об’єктів із застосуванням гірничих технологій (шахти, рудники, копальні, кар’єри, розрізи, збагачувальні фабрики тощо).

Гірничі підприємства, які порушили строк регулярної повторної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр, обчислюють податкові зобов’язання з плати з коефіцієнтом, що дорівнює трикратному розміру облікової ставки Національного банку України.

(Лист Міністерства доходів і зборів України від 18.04.2014 №9270/7/99-99-15-04-01-17).

 

Звітуємо з ПДВ – лікарські засоби

ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, що тимчасово, до внесення змін до форм податкової звітності, в податковій декларації з податку на додану вартість з позначкою 0110 (далі — декларація) та у розшифровці податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) (далі — додаток 5), в яких відображаються операції з постачання/придбання лікарських засобів та медичних виробів,

у полі «номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість» проставляється цифра «7». Така цифра проставляється незалежно від того, чи в декларації відображаються виключно операції з постачання лікарських засобів та медичних виробів, чи також відображаються операції з постачання/придбання інших товарів/послуг за іншими ставками податку на додану вартість.

Операції з постачання лікарських засобів та медичних виробів відображаються в рядку 2.2 «Інші операції, що оподатковуються за нульовою ставкою» розділу І декларації з податку на додану вартість.

У колонці А рядка 2.2 розділу І декларації вказуються обсяги постачання лікарських засобів та медичних виробів без урахування податку на додану вартість, у колонці Б цього рядка вказується сума податку на додану вартість, обчислена у розмірі 7 відсотків від значення колонки А.

Придбані до 01.04.2014 лікарські засоби та медичні вироби реалізуються, починаючи з 01.04.2014 із нарахуванням податку на додану вартість за ставкою            7 відсотків, незалежно від того, що їх придбання здійснювалося в умовах дії пільгового режиму оподаткування.

Операції з постачання лікарських засобів та медичних виробів, які відображаються в рядку 2.2 декларації, розшифровуються в розділі І додатка 5 (Д5) у розрізі контрагентів у розділі «Інші операції, що оподатковуються за нульовою ставкою (рядок 2.2 декларації)».

В графі 2 таблиці відображається індивідуальний податковий номер покупця (найменування покупця не зазначається).

У графі 3 відображається період складання податкових накладних (місяць складання, а не конкретна дата (наприклад, 04.2014).

У графі 4 відображається обсяг операцій з постачання на митній території України, що оподатковуються за ставкою 7 відсотків., за кожним контрагентом. Для заповнення графи 4 використовуються дані з графи 10 розділу І Реєстру виданих та отриманих податкових накладних у розрізі кожного контрагента.

У графі 5 відображається сума податкових зобов’язань з ПДВ, нарахована за ставкою 7 відсотків, за кожним контрагентом. Для заповнення графи 5 використовуються дані з графи 9 розділу І Реєстру виданих та отриманих податкових накладних у розрізі кожного контрагента.

Якщо протягом звітного періоду було здійснено кілька операцій з постачання товарів одному контрагенту із застосуванням однієї ставки ПДВ до таких операцій, то їх слід підсумувати та внести до одного рядка додатка Д5. У разі якщо платник податку здійснює операції з постачання товарів одному контрагенту із застосуванням ставок податку 7 відсотків та 20 відсотків, то такі операції відображаються в додатку Д5 окремо.

У графах 4 та 5 рядка «Інші» відображається загальний обсяг постачання на митній території України операцій, що оподатковуються за ставкою 7 відсотків, за звітний період за податковими накладними, складеними протягом звітного податкового періоду. Обидва примірники таких податкових накладних залишаються у продавця (підстави та правила складання таких податкових накладних визначені пунктом 10 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міндоходів від 14.01.2014 №10, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30.01.2014 за №185/24962 (далі — Порядок №10).

Операції з придбання лікарських засобів та медичних виробів, при придбанні яких постачальником був нарахований/сплачений податок на додану вартість, а також інших товарів/послуг, які придбані з податком на додану вартість, відображаються в розділі ІІ декларації в такому порядку: при придбанні на митній території України:

в рядку 10.1, якщо лікарські засоби, медичні вироби та інші товари/послуги використовуються (призначені для використання) в оподатковуваних операціях (за ставкою 0 відсотків, 7 відсотків або 20 відсотків);

в рядку 10.2, якщо лікарські засоби, медичні вироби та інші товари/послуги використовуються (призначені для використання) виключно у звільнених від оподаткування операціях чи в операціях, які не є об’єктом оподаткування;

в рядку 14.1, якщо лікарські засоби, медичні вироби та інші товари/послуги використовуються (призначені для використання) в операціях, які не вважаються господарською діяльністю;

в рядку 15, якщо лікарські засоби, медичні вироби та інші товари/послуги використовуються (призначені для використання) одночасно в оподатковуваних операціях (за ставкою 0 відсотків, 7 відсотків чи 20 відсотків) та у звільнених від оподаткування операціях чи в операціях, які не є об’єктом оподаткування;

при ввезенні на митну територію України:

в рядку 12.1, якщо лікарські засоби, медичні вироби та інші товари/послуги використовуються (призначені для використання) в оподатковуваних операціях (за ставкою 0 відсотків, 7 відсотків або 20 відсотків);

в рядку 13.1, якщо лікарські засоби, медичні вироби та інші товари/послуги використовуються (призначені для використання) у звільнених від оподаткування операціях чи в операціях, які не є об’єктом оподаткування;

в рядку 14.1, якщо такі лікарські засоби та вироби медичного призначення використовуються (призначені для використання) в операціях, які не вважаються господарською діяльністю.

Операції з придбання лікарських засобів та медичних виробів, які відображаються в розділі ІІ декларації, розшифровуються в Розділі ІІ додатка 5 (Д5) в розрізі контрагентів у відповідних розділах залежно від напряму використання таких товарів (в оподатковуваних чи не оподатковуваних операціях). При цьому в графі 2 таблиці відображається індивідуальний податковий номер постачальника, у графі 3 відображається період складання податкових накладних.

У графі 4 відображається обсяг операцій з придбання на митній території України товарів, постачання яких здійснюється з нарахуванням податку на додану вартість за ставкою 7 відсотків, у розрізі кожного контрагента.

У графі 5 відображається сума податку на додану вартість, сплачена (нарахована) постачальнику за ставкою 7 відсотків, у розрізі кожного контрагента.

Якщо перша подія операції з постачання лікарських засобів та медичних виробів (або оплата товару або його відвантаження) відбулася до дати запровадження оподаткування таких операцій за ставкою 7 відсотків (до 1 квітня 2014 року), то на дату настання другої події (після 1 квітня 2014 року) сума податку не нараховується. При цьому таку операцію необхідно було відобразити в податковій звітності за звітний (податковий) період, на який припадає дата здійснення першої події (до 1 квітня 2014 року).

При проведенні операцій з постачання лікарських засобів та медичних виробів за бюджетні кошти податкові зобов’язання не нараховуватимуться лише у випадку, якщо першою подією була їх оплата, яка відбулася до 1 квітня 2014 року (згідно з п.187.7 ст.187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов’язань при здійсненні операцій з постачання за бюджетні кошти є дата оплати). Якщо оплата за поставлені до 01.04.2014 за рахунок бюджетних коштів лікарські засоби та медичні вироби проводиться з 01.04.2014, то на дату оплати нараховується податок на додану вартість за ставкою 7 відсотків.

При зміні напряму використання, у випадку, коли лікарські засоби та медичні вироби призначалися для використання в оподатковуваних операціях, але фактично були використані у звільненій від оподаткування операції, сума податку на додану вартість, сплачена/нарахована при їх придбанні, із складу податкового кредиту не виключається, але здійснюється нарахування податкових зобов’язань за правилами, встановленими п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України. Наприклад, партію ліків було призначено для реалізації через роздрібну торговельну мережу аптек, але вони були використані при наданні послуг з охорони здоров’я, які звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

Якщо при придбанні в одному звітному періоді лікарських засобів та медичних виробів суми податку на додану вартість, сплачені (нараховані) постачальникам таких товарів, не були включені до складу податкового кредиту (придбання здійснювалось для подальшого використання у звільнених від оподаткування податком на додану вартість операціях), то в разі використання таких лікарських засобів та медичних виробів у наступних звітних періодах в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платник податку може включити на підставі бухгалтерської довідки такі суми податку на додану вартість до складу податкового кредиту звітного періоду, протягом якого відбулось використання вказаних товарів в оподатковуваних операціях (п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України).

Якщо при придбанні лікарських засобів та медичних виробів, так само, як і при придбанні інших товарів/послуг, була сплачена/нарахована сума податку на додану вартість, і такі товари (у тому числі лікарські засоби, медичні вироби) частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково — ні, до сум податку, які платник має право віднести до податкового кредиту, включається та частка сплаченого (нарахованого) податку під час придбання таких товарів, яка відповідає частці їх використання в оподатковуваних операціях. Якщо з 01.04.2014 згідно з умовами договорів змінюється вартість (ціна) лікарських засобів та медичних виробів, поставлених до 01.04.2014 в режимі звільнення від оподаткування податком на додану вартість (крім поставлених та не оплачених до 01.04.2014 за рахунок бюджетних коштів лікарських засобів та медичних виробів), то суми ПДВ за такою операцією не нараховуються і в розрахунку коригування, що складається до податкової накладної, не зазначаються. Постачальником лікарських засобів та медичних виробів такі коригування відображаються в рядку 8.1.1 розділу І декларації, а покупцем — в рядку 16.1.1 розділу II декларації.

Кабінет Міністрів України постановою від 23.04.2014 №118 (далі — постанова №118) затвердив Перелік медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 7 відсотків. Постанова №118 набрала чинності 27.04.2014 та діє до 01.07.2014 (п.3 Постанови №118).

 (Лист Міністерства доходів і зборів України від 06.05.2014                 №10295/7/99-99-19-04-02-17).

 

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Цунтральна, 98, каб.201, тел: (0563) 20-63-32

baner
baner
baner
baner