cnap
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

Туберкульоз — широко поширене в світі інфекційне захворювання людини і тварин, що викликається різними видами мікобактерій, Туберкульоз зазвичай вражає легені, хоча не обов’язково легеневу тканину, рідше зачіпаючи інші органи і системи. ТБ передається повітряно-крапельним шляхом при розмові, кашлі та чханні хворого. Найчастіше після інфікування мікобактеріями захворювання протікає у безсимптомній, прихованій формі, але приблизно один з десяти випадків прихованої інфекції врешті-решт переходить в активну форму.Класичні симптоми туберкульозу легенів — тривалий кашель з мокротою, іноді з кровохарканням, які з’являтимуться на більш пізніх стадіях, лихоманка, слабкість, нічна пітливість і значне схуднення.
Якщо хворий не дотримується гігієнічних заходів, він може стати заразним для оточуючих.
Діагностика туберкульозу заснована на флюорографії та рентгенографії уражених органів і систем, мікробіологічному дослідженні різного біологічного матеріалу, шкірної туберкулінової проби (реакції Манту). Лікування складний і тривалий, вимагає прийому препаратів протягом мінімум шести місяців. Осіб, які контактували з хворим, обстежують флюорографічно або за допомогою реакції Манту, з можливістю призначення профілактичного лікування протитуберкульозними препаратами.
Профілактика туберкульозу заснована на скринінгових програмах, профоглядах, а також на щеплення дітей вакциною БЦЖ або БЦЖ-М
Крім того, все більше людей в розвинених країнах заражаються туберкульозом, тому що їхня імунна система слабшає з-за прийому імуносупресивних препаратів, зловживання психоактивними речовинами і особливо при ВІЛ-інфекції (не тільки при Сніді, але і при інших захворюваннях, викликаних ВІЛ і при безсимптомному носійстві ВІЛ)
Застаріла назва туберкульозу легенів — сухоти (від слова чахнути). В якості назви туберкульозу нирок і деяких інших внутрішніх паренхіматозних органів (печінки, селезінки), а також залоз (наприклад, слинних) раніше використовувалося слово «бугорчатка». Зовнішній туберкульоз (шкіри, слизових, лімфовузлів) називався золотуху.
Для людини захворювання є соціально залежним.[8] До XX століття туберкульоз був практично невиліковний. В даний час розроблена комплексна програма, що дозволяє виявити і вилікувати захворювання на ранніх стадіях його розвитку.

Інструктор санпросвітницької роботи Павлоградського РЦПМСД                                                              А.В.Данилюк

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Цунтральна, 98, каб.201, тел: (0563) 20-63-32

baner
baner
baner
baner