cnap
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

Найгостріший спосіб або спроба вирішення виникаючих протиріч у поглядах, інтересах або цілях наших спільних взаємин може викликати конфлікт. І добре, коли цей конфлікт можна вирішити мирним, дипломатичним шляхом. Коли це перестає бути можливим, більш того, ситуація стає вкрай загрозливою для обох сторін, виникає необхідність силового рішення проблеми. Це на жаль властиво як для простих людських взаємин, так і для відносин між цілими спільнотами, державами.

DSC0623925 грудня 1979 року до Афганістану було введено «обмежений контингент» військ СРСР, а 15 лютого 1989-го остання колона радянських військ перетнула міст через Амудар’ю й була виведена з країни. Через афганську війну (1979—1989 рр.) пройшло понад 160 тисяч осіб, призваних до лав Радянської Армії з України.

В Павлоградському районі проживає 94 учасника бойових дій на території інших держав – Афганістану, Чехії, Югославії, Угорщини, Іраку, Кубі, Сирії. Участь  у бойових діях в Афганістані приймало 65 осіб, в тому числі  5 інвалідів внаслідок війни в Афганістані. Найболючішим є те, що серед загиблих у цій війні найбільша кількість солдат (понад 63%) не мала і 20 років. Тобто, по суті, гинули діти.

Щорічно 15 лютого наша країна вшановує учасників бойових дій на території інших держав. Саме в цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув в далекому Афганістані, виконуючи обов’язок перед Батьківщиною, і висловлюємо співчуття сім’ям, які не дочекалися своїх близьких.

У 2014 році на державному рівні відзначається 25-та річниця виведення військ з Афганістану. В рамках проведення у 2014 році в Павлоградському районі Року учасників бойових дій на території інших держав в січні 2014 року проведена урочиста зустріч керівництва району з учасниками бойових дій на території інших держав. 12 лютого відбулась панахида за загиблими та померлими воїнами. 15 лютого спільно з Павлоградською міською радою, Спілкою воїнів-інтернаціоналістів проведено мітинг біля Пам’ятного знака воїнам-інтернаціоналістам в  м. Павлограді, святкові заходи з вшануванням учасників бойових дій та наданням матеріальної допомоги. В навчальних закладах проведено уроки мужності, виховні години, із запрошенням на них учасників бойових дій на території інших держав. У бібліотеках, музеях і кімнатах бойової слави проведені виставки світлин, мемуарної та історичної літератури. 15-16 лютого в с. Булахівка проведено районні змагання з волейболу серед чоловіків, присвячені вшануванню пам’яті загиблих учасників бойових дій. Метою вищезгаданих заходів – вшанування  тих, хто поліг на Афганській землі, ознайомлення  учнівської молоді краю   з   передумовами  афганської війни, через поезію і пісню донесення до юних сердець основної думки: війна – це безумство, це невиправдана жорстокість. Молоді люди йшли туди не за орденами і медалями, а свято вірячи, що виконують інтернаціональний обов’язок.  Неправду кажуть, що нема незамінних людей. Кожна людина – незамінна. І ніхто, ніколи й нічим не замінить народу нашому молодих хлопців, чиї імена з цвинтарних надгробків болем волають до всього цивілізованого світу: досить уже воєн, під якими б гаслами вони не проходили! Як хочеться, щоб так воно і було.

Воїни-інтернаціоналісти у складному сучасному житті з усіма його труднощами повсякденно виявляють мужність, поміркованість, організованість. Створивши міцну, добре структуровану громадську організацію, вони плідно і конструктивно співпрацюють з державними органами у вирішенні питань соціального захисту ветеранів війни і сімей загиблих, ліквідації наслідків воєн, героїко-патріотичного виховання молоді.

DSC06097Але сьогодні ветерани війни потребують допомоги і підтримки держави, особливо це стосується інвалідів війни і сімей загиблих наших бойових побратимів. В 2013 році до відзначення 24-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан Павлоградською райдержадміністрацією надано матеріальну допомогу інвалідам та учасникам бойових дій в Афганістані (11 осіб на суму 1100 грн.). Путівками санаторно-курортного лікування забезпечено 6 учасників бойових дій на території інших держав, з них 2 учасника бойових дій в Афганістані. Згідно з Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” для учасників бойових дій, які потребують поліпшення житлових умов, передбачено першочергове забезпечення жилою площею. На квартирному обліку в районі перебуває 4 учасників бойових дій. Всі учасники бойових дій отримують пільги відповідно до чинного законодавства: інваліди війни в розмірі 100%, учасники бойових дій  в розмірі 75%.

Що б там не говорили про ті афганські роки, як би не оцінювали їх у нашій історії, вони залишаються не стільки славною сторінкою, скільки болючою раною. Афганських подій ніколи і нікому не викреслити з календаря. І скільки б ми не повертались до тих подій, встановлюючи нові і нові факти, змінюючи цифри, все переоцінюючи, істина залишається одна – незмінно житиме пам’ять про Афганістан.

 

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Цунтральна, 98, каб.201, тел: (0563) 20-63-32

baner
baner
baner
baner