cnap
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

З початку зими 2012-13 року на водоймах Дніпропетровщини сталось 2 нещасних випадки на воді, в результаті чого 1 людина потонула, 1 врятована.

Нагадуючи про ці сумні події, на черговій нараді Сергій Коваленко, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, звертається до всіх посадових осіб з проханням посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо суворого дотримання правил поведінки на зимових водоймищах.

Не зважаючи на примхи природи, любителів — рибалок все одне так і тягне, як на свято, на водойми, вкриті кригою, для підлідного лову риби. Але, щоб не сталося лиха, слід не забувати елементарних правил. Перше і найголовніше: ніколи не рибальте на кризі товщиною, меншою 6 – 7 сантиметрів. Не пробивайте поруч багато ополонок, (відстань між ними має бути 5 – 6 метрів); не збирайтеся великими групами на одному місці; не ловіть рибу поблизу вимоїн, занадто далеко від берега та в нічній час; завжди майте при собі міцну мотузку довжиною 12 – 15 метрів з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400 – 500 г. на другому, дошку або велику гілку.

А якщо біда все ж трапилася і необачний рибалка опинився у крижаній купелі? Не втрачайте самоконтролю і не панікуйте. Намагайтеся якнайшвидше вибратися з води, щоб уникнути переохолодження (гіпотермії). Доречи, при температурі води, скажімо – 00С, потерпілий може померти через 5 – 8 хвилин (залежно від фізичного стану людини та індивідуальних особливостей організму). Смерть, як правило, настає від так званого холодового шоку. Тому, широко розкиньте руки по краях кригового пролому і утримуйтеся від занурення з головою. Намагайтеся не обламувати кригу, і без різких рухів вибирайтеся на її поверхню, наповзаючи грудьми чи спиною. Допомагайте собі, як при плаванні, ногами. Вибравшись на лід, відкотіться від лунки, а потім повзіть у той бік, звідки  прийшли і де міцніша, перевірена крига.

Здоров’я, а можливо, і життя постраждалого залежатиме від того, чи надасте ви йому першу допомогу. Викличте „Швидку”; поступово відігрійте постраждалого, змініть мокрий одяг на сухий, загорніть людину в ковдру ; не намагайтеся зігріти тіло постраждалого надто швидко, особливо занурюючи його в теплу воду – швидке обігрівання може викликати проблеми із серцево-судинною системою. Якщо є  можливість,  прикладіть до тіла  теплий предмет (грілку чи пластикові пляшки з теплою водою); дайте тепле пиття, якщо постраждалий притомний. Дуже добре, якщо внутрішнє відігрівання (тепле пиття) відбуватиметься одночасно із зовнішнім.

Пам’ятайте! Вирушати на водойми поодинці небезпечно.

Дотримуйтеся правил і все буде гаразд!

 

Звернення до мешканців області

Шановні мешканці області!

За умов тонкої криги виходити на лід категорично заборонено!

Не нехтуйте правилами безпеки.

Цінуйте життя!

Управління

з питань надзвичайних ситуацій

облдержадміністрації

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Цунтральна, 98, каб.201, тел: (0563) 20-63-32

baner
baner
baner
baner