baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

В рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України 6 лютого 2014 року відбулася нарада по підведенню підсумків діяльності медичних закладів первинної ланки за 2013 рік за участі  керівників району, головних лікарів амбулаторій, завідуючих ФАПів. Розглянуто наступні питання:

1. Звіт про роботу Павлоградського районного центру первинної медико-санітарної допомоги за 2013 рік.

2. Про надання медичних послуг АЗПСМ села Вербки.

3. Звіт про проведену роботу  АЗПСМ села Межирічі в 2013 р..

4. Про роботу Булахівської АЗПСМ за 2013 рік.P2060703

У своєму звіті головний лікар Павлоградського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Сміловська Л.В.  проаналізувала хід реформування мережі закладів центру первинної медико-санітарної допомоги та приведення її у відповідність до нормативних документів та санітарно-гігієнічних норм, охарактеризувала діяльність персоналу амбулаторій, ФАПів, в територіальних громадах, зупинилася на проблемах, що виникають в ході професійної діяльності та під час проведення ремонтних робіт закладів. Надання медичної допомоги проводилося  Центром  та його  відокремленими структурними підрозділами, який включає: 8 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 4 ФАПа, 14ФП, 4 МПТБ. На фінансування Центру було затверджено 9641,260 тис. грн. Заборгованість по заробітній платі за 2013 рік відсутня. Заплановані кошти для виплати надбавки за обсяг та якість виконаної роботи згідно Постанови КМУ від 05 березня 2012 року №209 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я, що є учасниками пілотного проекту з реформування системи охорони здоров’я» у такому обсязі:  обсяг – 445,75 тис.гнр., якість – 145,85 тис.грн., разом – 591,6 тис.грн. Використано протягом 2013 року: обсяг – 280,3 тис.грн., якість – 49,2 тис. грн., разом – 329,5 тис.грн. Що склало 55,6% використання коштів.

Всі медикаменти, обладнання, що надавалось за кошти обласного та державного бюджету використовувалися своєчасно.

В 2013 році фінансувалися 3 програми  із 6-ти програм на загальну суму 234,6 тис. грн. На виконання районної програми „Місцевих стимулів” в охороні здоров’я  Павлоградського району на 2012-2014 р.р.”, було використано 167,0 тис.грн, в тому числі на навчання лікарів використано — 19,5 тис.грн, на навчання медичних сестер — 27,3 тис. грн., на укріплення матеріально-технічної бази – ремонти – 120,2 тис.грн.

На району програму «Здоров’я дітей та матерів Павлоградщини» на 2,6 тис.грн. були придбані  медикаменти для дітей інвалідів.

P2060704На району програму «Протидії інфекційним соціально-небезпечним хворобам» було використано – 61,0 тис.грн. в тому числі були закуплені харчові набори – 5,0 тис .грн., та 56,0 тис.грн були використані на придбання туберкуліну.

25 мешканців Павлоградського району пролікувалися в обласній фітотерапевтичній лікарні «Солоний Лиман». Проводились профілактичні огляди ветеранів війни: заплановано 1112, оглянуто 1112, що склало 100%; в тому числі немобільні ветерани оглянуті 100%, інваліди 1,2,3 груп оглянуті 100%, учасники бойових дій оглянуті 100%, забезпечено слуховими протезами 13 чоловіки на загальну суму 7,420 тис. грн., на 9,907 тис. грн. закуплені медикаменти інвалідам ВВВ; проліковано в госпіталі інвалідів ВВВ  28 ветеранів.

В 2013 році проводилося укріплення матеріально – технічної бази Центру. З місцевого бюджету на проведення поточних ремонтів були виділені кошти в сумі  55,0 тис. грн., які були використані 100%. За програмою «Місцеві стимули» були виділені кошти в сумі 120,2 тис.грн.

Загальна сума склала – 175,2 тис.грн.

Було відремонтовано:

— Павлоградський РЦПМСД  — монтаж електропроводки в кабінеті  для зберігання медикаментів, поточний ремонт  в кабінетах заступника головного лікаря, кабінеті хірурга, перев’язувальній, кабінеті травматолога, приймальні та кабінеті головного лікаря з заміною дверей, кімнаті телемедицини, встановлено водонагрівачі та ліктьові змішувачі води  в гінекологічній оглядовій та хірургічному кабінеті, виконано поточний ремонт (покраска вікон дверей, батарей, підлоги) в гінекологічному  оглядовому  кабінеті змонтовано систему водозабезпечення та каналізації, зробили ремонт класу медучилища. Зроблено  ремонт фасаду будівлі центру, побілені відкоси на вікнах та їх пофарбування, відливи , цоколь та пандус теж пофарбували.  В актовій залі центру замінили п’ять вікон та двоє дверей, в кімнаті телемедицини замінили двері на металопластикові, в будівлі центру замінили вхідні двері на броньовані-утеплені та виконали малярно-штукатурні роботи по виготовленню відкосів. В кабінеті головного бухгалтера частково замінили електропроводку та розетку, виконали поточний ремонт інформаційно-аналітичного кабінету (ремонт штукатурки, по шпаклювання, побілили, пофарбували вікна та прилад опалення, поклеяли шпалери). Виконали частковий ремонт покрівлі, пофарбували слухові вікна на горищі центру, в підвальному приміщені виконали ремонт системи опалення системи водозабезпечення, замінили проводку та виконали поточний ремонт побутово-складських кімнат. Зробили металеві решітки на стіни, стелю вікно та двері в кімнату для зберігання наркотичних засобів. Для виконання зварювальних робіт своїми силами придбали зварювальний апарат, редуктора, різак, шланги, хомут, кисневий балон, краги. Для будівельно-монтажних робіт придбали – електролобзик, електродрель, точило, та тестер для електромонтажу. Для покосу трави на території центру та на структурних підрозділах придбали бензокосу.

— Малоолександрівський ФП – виконали ремонт цоколя будівлі з пофарбуванням, поштукатурили та пофарбували поріг,  зробили автомобільний заїзд із брущатки – 25,2 кв.м., встановили електроводонагрівач для забезпечення гарячою водою.

— Булахівська АЗПСМ – виконали поточний ремонт приміщення для збору мокрот (штукатурка, побілка, покраска вікон, дверей, батарей, підлоги). Та замінили глибинний насос для забезпечення водопостачанням.

— Троїцька АЗПСМ  —  відремонтована система  водопостачання, встановлено фільтр для очищення води,  змонтований пункт обліку  використаної води, виконали поточний ремонт внутрішньої системи опалення.

— В’язівоцька АЗПСМ —  виконали поточний ремонт котельні: обмурівку опалювального котла «Універсал», ремонт каналу піддуву, фундамент для закріплення основи димової труби, замінили металеву димову трубу д.400 мм, виготовили металеві сажотруски для боровів, провели капітальний ремонт запірної арматури та встановили на штатні місця. Виготовили проект із землеустрою з наданням кадастрового номера на земельну ділянку амбулаторії, а також виготовили проекти на капітальний ремонт покрівлі – 16,2 тис. грн.., заміна вікон та дверей – 14,4 тис.грн.

—  Мар’ївський ФП – підключили до електромереж, провели  поточний ремонт, дерев’яне вікно  замінили на металопластикове, встановили дві міжкімнатні двері, та встановили нові металеві вхідні двері, змонтували нову електропроводку, стіни утеплили та обшили  гіпсокартоном, змонтували нові світильники, зробили  самовирівнювальну стяжку підлоги. Стіни та стелю пошпаклювали та пофарбували, підлогу застелили OSB та леноліумом. Відремонтовали фасад будівлі та цокольну частину  фундамента, фасад побілили та пофарбували цоколь. Зробили  відмостку. Змонтували металеві поручні пандусу та сходів. Влаштували дверну обналичка та плінтуса підлоги. Виготовили та встановили вбиральню із OSB, виконали всі роботи по благоустрою прилеглої території з пішохідними доріжками та клумбою, придбали та облаштували господарський та медичний інвентар. Виготовили та змонтували металевий навіс над вхідними дверима та встановили  металеву решітку для вікна, облаштували під’їзд до пандусу – на загальну суму 56,0 тис.грн

— ФАП № 2 с. Кочережки – виконали поточний ремонт оглядового кабінету з обшивкою гіпсокартоном, повністю стелі і стін та пофарбували, виконали частковий ремонт покрівлі, розжолобоку, ремонт коньків та фронтону.

— АЗПСМ с. Богданівка  — виконали ремонт підлоги оцинкованим залізом по лінолеуму, встановили два водонагрівачі зі змішувачами води, сифонами в дистиляторній та в дитячому кабінетах, замінили п’ять дверних замків по кабінетах, виконали ремонт каналізаційної системи.

— Оженківський ФП – підшили стелю декоративним пластиком 41 кв.м.

— Морозівський ФП – виконали поточний ремонт приміщень фельдшерського пункту з пофарбуванням вікон, дверей та підлоги.

—  Нововербківський ФП —  провели поточний ремонт приміщень фельдшерського пункту з пофарбуванням вікон, дверей та підлоги.

— Поперечнянський ФП — провели поточний ремонт приміщення фельдшерського пункту з пофарбуванням вікон, дверей та підлоги.

— Богуславська АЗПСМ – на котельні відремонтували дві засувки діаметром 100 мм. та трьохходові крани для манометрів, повірили газовий лічильник та перевірили вентиляційні канали.

— Вербківська АЗПСМ – виконали демонтаж водозабезпечення, ремонт огорожі з виготовленням калітки, зробили цегляну кладку по ремонту септика, замінили двоє дверей на металопластикові та вікна на металопластикові.

— Новодачинська АЗПСМ – замінили змішувач води в маніпуляційному кабінеті.

Всі структурні підрозділи забезпечили вугіллям в повному обсязі – 153,2 тонни вугілля.

Укомплектованість лікарями склала 82%. В тому числі,  лікарями ЗПСМ 81%, медичними сестрами – 90%, в тому числі  медичними сестрами ЗПСМ 91%.

Не атестованими на сьогодні залишається 2 лікаря загальної практики сімейної медицини Марченко Р.В., та Алієв М.К., не атестовано 18 медичних сестер так як недостатньо було одержано путівок з департаменту охорони здоров’я  для підвищення кваліфікації.

В 2013 році  пройшли навчання 3 лікаря сімейної медицини та отримали сертифікат спеціаліста, 1 лікар стоматолог, 10 медичних сестер  сімейної медицини, 2 лаборанта, всього навчалося 37 чоловік. Всі кошти по відрядженням були виплачені.

Для нормального функціонування Центру додатково необхідні штатні одиниці які привили у відповідність штатний розклад згідно нормативів.

В 2013 р. продовжувалося видача електронного талону амбулаторного пацієнта до консультативної поліклініки обласної лікарні ім.. Мечникова, що дає змогу направити хворих на консультацію на третинний рівень до любого лікаря спеціаліста обласної консультативної поліклініки для дорослих на конкретний час, конкретний день тижня, запобігає утворенню черг, що дуже добре для сільського мешканця який приїжджав на конкретний час і не сидить в чергах. Даною послугою скористалося 26 пацієнтів.

В 2013 році проводилися  виїзди лікарів фтизіатрів КЗ «ПЦРЛ «ДОР» в туберкульозні вогнища, де лікарі фтизіатри оглядали хворих на туберкульоз та контролювали їх лікування. Павлоградський РЦПМСД виділяв транспорт для виїзду фтизіатрів в вогнища 2 рази. Хоча потреба в виїзді фтизіатрів на дільниці щотижня.

Була проведена робота про вільний вибір лікаря населенням Павлоградського району. В типографії замовлені  та виготовлені сімейні журнали куди була вписана інформація при отриманні згод від населення району в яких лікарів мешканці району бажають лікуватися.

Проводилося інформування населення,  в тому числі шляхом здійснення подвірних обходів фахівцями первинної ланки, при відвідуванні пацієнтами амбулаторії, при обслуговуванні лікарем пацієнта вдома та в засобах масової інформації щодо порядку обслуговування населення лікарями первинної ланки, реєстрації прикріплення населення до лікарів, графіку роботи закладів первинної медико – санітарної допомоги.

В 2013 році продовжилась робота по виконанню Постанови КМУ від 06.06.2012 року № 546 «Про затвердження Положення про електронний реєстр пацієнтів». Проведені семінарські заняття з медичними працівниками Центру, взяті поінформовані згоди населення на проведення електронного реєстру, попередженні медичні працівники про нерозголошення особистих даних пацієнтів. Підготовлено три серверських місця в трьох амбулаторіях сіл Богданівка, Межиріч  та Вербки для створення електронного реєстру пацієнтів.  На сьогодні він створений в трьох АЗПСМ.

В інших амбулаторіях ця робота не була проведена в зв’язку з відсутністю комп’ютерної техніки, на яку можливо було б встановити цю програму.

В 2013 році  продовжилась робота  на виконання Постанови КМУ від 25.04.2012 року № 340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулюванні цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою», а  також наказу МОЗ України від 19.06.2011 року № 597 «Про затвердження галузевої програми стандартизації медичної допомоги на період до 2020 року», регіональної програми «Запобігання та лікування серцево-судинних та судинно – мозкових захворювань у Дніпропетровській області на 2008 – 2012 рік». Продовжила роботу робоча група щодо  реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулюванні цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою при райдержадміністрації. Проводили семінари для лікарів загальної практики сімейної медицини, інформувалось населення Павлоградського району, голови сільських рад, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, районна рада. Інформація розміщалася  в засобах масової інформації, на сайтах районної ради та районної державної адміністрації. Проводилася виписка рецептів на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Створений реєстр в кожній амбулаторії на електронному на паперовому носіях. Проводилися подвірні обходи  та облаштовувалися  пункти    тимчасового вимірювання артеріального тиску в місцях великого скупчення населення (сільські ради, магазини, школи).

Про проведену роботу тричі на тиждень звітували до департаменту охорони здоров’я, райдержадміністрації.

АЗПСМ були забезпечені достатньою кількістю рецептурних бланків.

Департаментом охорони здоров’я було виділено кошти в сумі 135,6 тис.грн. в тому числі 74,5 тис. грн. були надано субвенцію до Павлоградського району. Центр заключив договори з усіма аптеками району. Завдяки райдержадміністрації цю роботу вдалось здвинути з місця і якщо в серпні виконання складало 11,2 % то в кінці року кошти були використані на 98,07 % і Павлоградський район ввійшов в п’ятірку кращих районів області по використанню коштів. Населення району зрозуміло як важливо використовувати гіпотензивні засоби.

На 2014 рік Держава надає субвенцію 128 944,00 грн. для придбання гіпотензивних препаратів для населення.

В 2013 році продовжувалася робота фельдшерів ФАПів та ФП по доставці медикаментів в віддалені села для мешканців району, та гіпотензивні препарати за рецептами лікарів. Вся ця робота знаходилась під сумісним контролем Головного лікаря та представника Фармациї Павлоградського району, контролювалась щомісячно.

За рік 26 онкохворих потребували надання медичної допомоги шляхом введення наркотичних засобів.

Павлоградський РЦПМСД співпрацює з духовенством Павлоградського району які разом з медичними працівниками беруть участь в  наданні  паліативної допомоги, відвідують онкохворих вдома, працюють з родичами хворих та з самим хворим. Особливо це важливо коли онкохворі є самотніми людьми.

Павлоградський РЦПМСД співпрацює з усіма службами району, взаємодіє з головами сільських рад з різних питань що стосуються надання медичних послуг населенню.

Після створення розвиненої мережі соціальних працівників на селі медичні працівники разом з ними або за даними соціальних працівників відвідують одиноких хворих, контролюють кризові сім’ї, сім’ї де є діти першого року життя та вагітні які потребують медичної допомоги.

Павлоградський РЦПМСД тісно співпрацює з ветеранськими організаціями району та відкликається на всі звернення які поступають від голів ветеранських організацію сіл по вирішенню тих чи інших питань, що стосуються ветеранів пов’язане з їх лікуванням. Та невелика кількість вузьких фахівців яка є в Центрі відвідують немобільних громадян, інвалідів вдома.

Вся робота по наданню медичних послуг, укріпленню матеріально – технічної бази Центру, забезпечення населення гіпотензивних препаратів для лікування гіпертонічної хвороби  надавалася в засоби масової інформації: на сайти райдержадміністрації та районної ради. Також надавалися фотоматеріали.

Розпочалося впровадження проекту який переміг на обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування  „Телемедицина для жителів Павлоградського району (впровадження телекомунікаційних технологій в роботу амбулаторій загальної практики сімейної медицини; вдосконалення статистичної обробки медичної документації)“. 30 грудня 2013 року тільки частково надійшли кошти по цьому проекту тому проект буде завершений в 2014 році кожне лікарське місце буде забезпечено комп’ютерною технікою, веб-камерою що дасть змогу консультувати хворих та вдосконалювати статистичну обробку медичних документів. Сума проекту склала 147,0 тис.грн.

В 2013 році на обласному конкурсі проектів та програм переміг проект «Впровадження сучасних інноваційних технологій в роботу стоматологічних кабінетів амбулаторій загальної практики сімейної медицини сіл Троїцьке, Нова Дача, В’язівок, Булахівка Павлоградського району» сума проекту 342,3 тис. грн.. який буде впроваджуватися в 2014 році.

Підготовлений проект на Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування  «Збереження пам’ятника архітектури – В’язівоцької амбулаторії загальної практики сімейної медицини» вартість проекту 325,0 тис.грн. який підготовлений на конкурс в 2013 році а поданий на конкурс у 2014 році.

Демографічні показники. Народилося 288 дітей. Народжуваність зменшилася та склала 9,95 на 1 тис. населення, проти 10,4 в 2012 році. Смертність населення  за 12 місяців склала 17,1 проти 18,9 в 2012 році. Тому природний рух населення покращився  і складає від’ємний показник  -7,15, в порівнянні з 2012 р — -8,53.

Виконувалася програма по виявленню та лікуванню гіпертонічної хвороби. На облік було взято 7661 хворих на гіпертонічну хворобу  всіх форм (на 10 тис. населення  — 3188,1), з них чиста гіпертонія склала 2317 чол. (10 тис. населення  — 964,2), ішемічна хвороба  — 4328 (на 10 тис. населення  — 1801,1), цереброваскулярна хвороба з гіпертонією – 1016 (на 10 тис. населення  — 422,8).

Забезпеченість району ліжками денного стаціонару склала 9,7 (28 ліжок) на 10 тис. населення в порівнянні з 2012 роком – 9,7 (28 ліжок) на 10 тис. населення. З грудня 2013 року ще два ліжка денного стаціонару функціонують при нашому Центрі.

За 2013 рік було проліковано 1630 хворих. Показник на 10 тис. населення 563,4.

В 2013 році з вересня місяця була впроваджена така форма роботи як стаціонари вдома, якщо людина не може добратися до амбулаторії за призначенням лікаря проводилися внутрімязові та внутревенні крапельні вливання під контролем медичних працівників.

В зв’язку з відсутністю постійного сімейного лікаря у В’язівоцькій АЗПСМ за амбулаторією були закріплені лікарі – Роган В.І., який виїжджає по середах щотижня та Ковальська В.В. яка виїжджає по четвергам, лікар-стоматолог Піскунов С.В., та акушер-гінеколог Максименко Т.В.     Навантаження на 1 сімейного лікаря   в амбулаторії складає 4248,8. Прийнято в амбулаторії 3714,7 на 1 лікаря, відвідувань вдома 534,1 на 1 лікаря.

Захворюваність дорослого населення  в порівнянні з минулим роком підвищилася та склала 4264,0 . Збільшився показник на диспансерному огляді та склав 9325,8  проти 8313,7 в 2012 році.  Покращилася виявляємість захворювань крові, кровотворних органів, виявляємість  хвороби вуха збільшилася в 5 разів. Покращилася виявляємість хвороб органів травлення, хвороб шкіри. Виявляємість хвороб сечостатевої системи на 20%, а диспансерний нагляд збільшився на 33%. Але недостатньо виявлялися хвороби ендокринної системи, зменшилася  в 2 рази виявляємість цукрового діабету, хоча в цілому по країні відмічається зростання хвороб на цукровий діабет, можливо, однією з причин була відсутність лікаря – ендокринолога, практично на протязі 10 місяців.

В зв’язку з відсутністю лікаря – окуліста виявляємість хвороб ока та придатків зменшилася в 4 рази в порівнянні з минулим роком.

Зменшилася захворюваність хвороб системи кровообігу в 2 рази, а також диспансерний нагляд. Підвищилася виявляємість гіпертонічної хвороби, що дало можливість запобігти ускладненням,  а саме гострому інфаркту міокарда, який не перевищує показники минулого року  та сприяв зниженню інсультів усіх форм з 42,6 на 10 тис. населення за 2012 рік та 30,8 на 10 тис. населення за 2013 рік.

Зменшилася на 30 % кількість травм.

До Центру  наданий пересувний флюорограф, який за графіком проводив профілактичні флюорографічні огляди населення.

Частина населення пройшла профілактичні флюорографічні огляди  в КЗ «ПЦРЛ» ДОР» на стаціонарному флюорографі.

Профілактична робота: план профоглядів виконаний на 81,7%. Флюорографічні обстеження на 81,3%, реакція Манту дітям до 14 років виконана на 99,6%

Загальний  відсоток обстеження населення склав 97,5 до річного плану, в тому числі 100% були оглянуті працівники лікувально – профілактичних закладів, закладів культури, працівники зайняті на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, особи контактні з хворими на туберкульоз, особи звільнені з установ кримінально – виконавчої системи. Інші категорії населення: працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення   оглянуто на 99,8%, працівники харчової та переробної промисловості  — на  99,6%, працівники виховних та навчальних закладів – 99,5%, підлітки – 97,3%, особи з груп медичного ризику – 94,1%, ВІЛ – інфіковані та хворі на СНІД – 92,8%, особи, які перебувають під наглядом в наркологічних, протитуберкульозних закладах – 93,3%, хворі на цукровий діабет – 94,6%, особи, які зареєстровані в державній службі зайнятості – 97,2.

На обліку перебуває 66 ВІЛ інфікованих, 7 дорослих та 2 дітей хворих на СНІД, та народилися 3 дітей від ВІЛ інфікованих, СНІД хворих матерів. Було закуплено дитяче харчування на суму 12,5 тис.грн.

В 2013 році були виявлені хворі на туберкульоз дитина та підліток.

Проводилось контрольоване лікування хворих на туберкульоз дорослих та дітей за рахунок медикаментів які надавалися з обласного бюджету через КЗ «ПЦРЛ» ДОР фельдшерам ФАПів та ФП та амбулаторіям.

На недостатньому рівні первинною мережею проводилось обстеження населення мокротиння на туберкульоз. З 2014 року цей показник вводиться згідно Постанови КМУ при доплаті за якість роботи сімейним лікарям та сестрам.

Показник  первинного  виходу  на  інвалідність  на  10000   дорослого  населення  склав  56,7,  в  2012  році – 45,9.   % зросту  на  24,3,  серед працездатного  населення  показник  за  2013  рік – 78,7,  в  2012  році – 63,5, % зросту – 23.9.   Зростання  інвалідності  за  рахунок  хвороб  кістково – м’язової  системи – 20.4,  злоякісних  новоутворень.  хвороб  систем  кровообігу.  Показники  сумарної  реабілітації  за  2013  рік  27,     10,5 %.  в  2012  році – 30,  10.5%.

Жіноче населення Павлоградського населення склало 14768 жінки, з них фертильного віку – 6043, діти від 0 до 14 років – 3636, дівчат 15 – 17 років – 439, 18 — 20 років —   374. Материнська смертність по Павлоградському району не реєструвалася.

З екстрагенітальною патологією на обліку в районі перебуває 84 жінки. Кількість пологів за 2013 рік склало 288.

Охоплення вагітних 2-х разовим обстеженням УЗД склало 98,8%.

Питома вага абортів за медичними показаннями 2,4 %. Питома вага передчасних пологів – 1%. Питома домашніх пологів – 0,3%.

В 2012 році з обласного бюджету була надана гуманітарна допомога  у вигляді контрацептивів, які впродовж року  не були використані в повному обсязі. Ці контрацептиви використані в 2013 році повністю.

Робота акушерсько – гінекологічної служби проводилася не в повному обсязі, недостатньо введено ВМС, недостатньо використовувалися гормональні контрацептиви.

По Павлоградському району за 2013 рік було виявлено 11 випадків раку жіночих статевих органів: 1 випадок занедбаний, що складає 9%.

Основні показники роботи з надання медичної допомоги дитячому населенню Павлоградського району.

 № п/п

Найменування  показників

2012

2013

  Абс . Показ. Абсол. Показн.

 

 

1.

Поширеність хвороб у дітей: 0 – 17 років включно (на 10 тис. відповідного населення)

6482

14681,7

5820

13023.1

15 – 17 років включно

1455

17404,3

1446

17358,9

 

2.

Захворюваність дітей:   0-17років включно  (на 10 тис відпов. нас.)

5434

12534,5

4785

10707,1

15 – 17 років включно

1093

13074,2

1114

13373,3

 

 

3.

Знаходяться під «Д» наглядом діти 0-17 років включно (на 10 тис. відпов. населення)

1251

2833,5

1196

2694,3

15 – 17 років включно

336

4019,1

351

4213,6

 

4.

Захворюваність дітей   1-го року життя (на 1000 дітей)

384

1288,6

348

1183,7

 

5.

Інвалідність дітей віком до 18 років (на 10 тис. дит. населення)

84

190,3

88

195,6

 

6.

Рівень первинної інвалід —  ності дітей віком до 18 років (на 10 тис. дит. нас.)

9

20,4

7

15,6

 

 

7.

Питома вага дітей, які перебув. на грудному годуванні: — до 3-х міс.

36

12,1%

22

8,4%

 

                  — до 6-ти міс.

86

28,8%

38

14,9%

 

8.

Своєчасність проведення первин. вакцинального комплексу дітям першого року життя

285        

61,8%

174

61,3 %

9. Охоплення туберкуліно —  діагностикою дитячого населення (на 10 тис. дітей до 14 років вкл. – усього)

3265

980,2

3222

996,9

10.

У т.ч. сільської місцевості (на 1000 дітей)

3265

980,2

3222

996,9

 

11.

Смертність дітей 0 -17 рок. вкл. (на 10 тис. відпов. нас.)

9

20,38

5

11,11

 

 

12.

Малюкова смертність (на 1000 народжених живими)

7

23,2

1

3,47

У т.ч. від сепсису (на 10 000) від пневмонії (на 10 000)

1

32,9

 

Позитивні показники:

  • зниження захворюваності та поширеності хвороб серед дитячого населення району;
  • охоплення туберкулінодіагностикою 99,6% дітей, віком до 14 років;
  • майже 75% дітей знаходяться на грудному вигодовуванні до 1-го року, а  6% дітей продовжують вигодовуватися материнським молоком і після року;
  • показник малюкової смертності становить 3,47 на 1 000 народжених живими проти 23,2 в минулому році.

Як негативну тенденцію слід відмітити зниження кількості дітей, які знаходяться на «Д» обліку. Хоча рівень первинної інвалідності дещо зменшився у порівнянні з минулим роком ( 15,6 в 2013 та 20,4 в 2012), інвалідність дітей віком до 18 років становить 195,6.

Через недостатню кількість та не ритмічність поставок імунобіологічних препаратів, щепленість дітей проти керованих інфекцій становить 62%, що робить можливим виникнення епідемій.

За 2013 рік до Павлоградського районного центру надійшло 13  звернень(7 з села Богданівки):

13.02.2013 рік – звернення С.М. Шубнікова, щодо ненадання медичної                  допомоги лікарям КЗ «Павлоградська ЦРЛ»ДОР», звернення розглянуто та передано до КЗ «Павлоградська ЦРЛ» ДОР» для подальшого розгляду та надання відповіді.

19.02.2013 рік – звернення мешканки села Богданівка Путрової В.І., щодо недовіри до лікарів Богданівської АЗПСМ. Звернення розглянуто, відповідь надано вчасно.

19.02.2013 рік – колективне звернення жителів села Богданівка щодо віку лікарів Богданівської АЗПСМ. Звернення розглянуто, відповідь надано вчасно.

04.03.2013 рік – звернення Єфанова Л.Я. щодо безкоштовних ліків для онкологічних хворих. Звернення розглянуто, відповідь надано вчасно, допомога надана.

06.03.2013 рік – скарга мешканців села Вербки на лікаря акушер-гінеколога Вербківської АЗПСМ Антошиної Г.В. Звернення розглянуто, міри прийняті.

20.03.2013 рік – звернення Аксенової Н.П. на сімейного лікаря Прилуцького П.Ф. Звернення розглянуто, відповідь надана вчасно, міри прийняті.

26.03.2013 рік – звернення Тюкіної К.М. на завідуючу Богданівської АЗПСМ Щукліну Г.І. Звернення розглянуто, відповідь надано вчасно.

29.03.2013 рік – звернення громадянки Колкунової А.С., щодо низького рівня організації прийому до лікарів КЗ «Павлоградська ЦРЛ» ДОР». Звернення розглянуто та перенаправлено до КЗ «Павлоградська ЦРЛ»ДОР» для подальшого розгляду та прийняття мір.

19.06.2013 рік – звернення голови громадської організації ІППСРЗВДО, депутата Богданівської сільської ради С.М. Шубнікова, щодо роботи Богданівської АЗПСМ.  Звернення розглянуто, відповідь надана вчасно.

17.07.2013 рік  – звернення Компанієць М.І. щодо надання матеріальної допомоги. Звернення розглянуто в межах компетенції, відповідь надано вчасно.

18.07.2013 рік  —  звернення народного депутата Спіріної І.Д., щодо вирішення питання медичного обслуговування сіл Вязівок та Веселе. Звернення розглянуто, відповідь надано вчасно.

18.07.2013 рік  — звернення Гаврилова В.В., щодо надання матеріальної допомоги. Звернення розглянуто в межах компетенції, відповідь надана вчасно.

18.09.2013 рік – звернення Шубнікова С.М., щодо ненадання медичної допомоги та перегляду штатного розпису в Богданівської АЗПСМ. Звернення розглянуто, відповідь надана вчасно.

За 2013 рік до Павлоградського районного центру первинної медико-санітарної допомоги надійшло 13 звернень. Всі звершення розглянуті вчасно, надані вичерпні відповіді заявникам. В кожному випадку прийняті заходи щодо вирішення питання порушеного у зверненні та недопущення у майбутньому порушень законодавства.

Таким чином : з 13 звернень громадян, що надійшли за 2013 рік:

—         індивідуальні – 11

—         колективні –  2

—         повторні –  0

проблемними питаннями залишаються недостатня укомплектованість лікарями загальної практики сімейної медицини, пенсійний вік лікарів  — 74% (20 із 27), відсутність житла в сільській місцевості для медичних працівників, АЗПСМ с. В’язівок, якій в 2013 році виповнилось 100 років потребує капітального ремонту, ФП с. Веселе потребує капітального ремонту, перехід котельні АЗПСМ с. Богуслав  з вугільного опалення на газове, необхідність продовження проведення поточних ремонтів АЗПСМ, ФАПів та ФП в 2013 році на загальну суму 517,0 тис. грн. (найнеобхідніше), недостатність комп’ютерної техніки (комп’ютери, принтери, ксерокси, факс), відсутність необхідного медичного інструментарію для гінекологічних кабінетів, стоматологічних кабінетів та інших.

Та медичні працівник и Павлоградщини не зупиняються на досягнутому, вони ставлять нові задачі для вирішення на 2014 рік: продовжити виконання  плану реформування охорони здоров’я згідно закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я в Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та в м. Києві», продовжити укріплення матеріально – технічної бази амбулаторій загальної практики сімейної медицини, фельдшерських пунктів, медичних пунктів, фельдшерсько – акушерських пунктів, проводити внутрішній – фінансовий контроль по цільовому використанню бюджетних коштів.

Підводячи підсумок наради, керівництво району подякували керівникам медичних закладів району за роботу та наголосили, що одним з найголовніших завдань реформування системи охорони здоров’я району є переведення первинної ланки надання медичної допомоги на якісно вищий рівень, а головне завдання влади, як задекларовано у завданнях та дорученнях Президента України, – створення належних умов для проживання та життєдіяльності населення, в тому числі, підвищення стандартів та якості медичного обслуговування.

 

 

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Центральна, 98, каб.201, тел: (0563) 26-96-04

baner
baner
baner
baner