baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

Оборона Донецького аеропорту

26 травня 2014 — 22 січня 2015 року

242 дні

 

Оборона, за якою стежили мільйони… Смуга землі, в яку вгризлися сотні бійців… 15 потужних атак ворога… Герої, які ніколи не повернуться додому…

 

Легенда про «кіборгів» — такою ми запам’ятаємо оборону Донецького аеропорту. Такою вона увійде в історію: «26 травня українські військові провели найуспішнішу операцію з початку АТО. Малими силами спецназу з підтримкою авіації розпочалось визволення аеропорту від противника. Звільнення тривало лічені години. Українські бійці утримували аеропорт весь травень та літо. Наприкінці серпня, отримавши велику кількість російських «Градів», бойовики почали перші обстріли. Танки з замазаними номерами регулярних частин армії РФ почали виходити на позиції та стріляти по аеропорту. Одночасно Росія почала активну наступальну операцію: українських військових взяли в облогу в Іловайському котлі, росіяни намагалися прорватися в Маріуполь. Захисники аеропорту залишились із ворогом один на один: вони відбивали атаку за атакою та лише сподівалися на підкріплення.

10 вересня бойовики з новими силами: російські Т-72, прямо з ешелонів, 240-міліметрові міномети «Тюльпани», які були створені для знищення укріпрайонів, гаубиці та потужні «Урагани», треновані у польових таборах найманці…»

З першими відбитими потужними атаками бойовиків народилася легенда про «кіборгів». І першими українських бійців так почали називати саме бойовики. «Я, блін, не знаю, хто захищає Донецький аеропорт, але ми їх вже три місяці вибити не можемо. Спробували штурмувати – нам таких «вломили» — ми відійшли… Я не знаю, хто там сидить, але це не люди – це «кіборги»», — так на початку вересня один із бійців так званої «Новоросії» описав українських військових.

Відтоді захисників аеропорту називають лише «кіборгами». Українські бійці потім казали, що серед них немає чинів та звань. Ворожий вогонь вигартував бойове братерство, відоме лише героям. Під атаками йшов день за днем, доба за добою. Українські військові витримували шалений артобстріл, трощили танки та косили ворога. Наприкінці вересня аеропорт став найгарячішою точкою на мапі АТО. Бойовики стягнули до нього свої «елітні» підрозділи. Головний напрямок атак йшов із південного сходу, противник розмістив на поверхах багатоквартирного будинку своїх коригувальників, легкі гармати, протипіхотні гранатомети та важкокаліберні кулемети. По диспетчерській вежі вели вогонь протитанкові гармати, які викотили на пряму наводку. Танки били по терміналах з відстані 200 метрів.

19 та 20 січня 2015 року, внаслідок підриву терміналу ДАП (Донецького аеропорту), Україна втратила п’ятдесят вісім захисників — «кіборгів», які відстоювали цей плацдарм до останньої краплі крові.

Ми низько вклоняємось родинам захисників донецького аеропорту, кращим українським чоловікам, які стали справжньою українською легендою — 80 окрема високо-мобільна десантна бригада 3 батальйону, 81, 93, 95 окремі аеромобільні бригади, 90 окремий аеромобільний батальйон, 57 окрема мотопіхотна бригада, 74 окремий розвідувальний батальйон, 3 полк Кировогадського спецпризначення, добровольці правого сектору. Вони захищали аеропорт так довго в таких абсолютно невигідних і важких умовах.

Дякуємо тим, хто пережив оборону.

Дякуємо тим, хто поранений, і вічна пам’ять тим, хто залишився в новому терміналі назавжди.

 

Голова райдержадміністрації                                          Сергій РУБЛЕВСЬКИЙ

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Центральна, 98, каб.201, тел: (0563) 26-96-04

baner
baner
baner
baner