baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

За статистикою Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області за 10 місяців поточного року в населених пунктах та на об’єктах на території області виникло 5191 пожежа, внаслідок яких загинуло 178 осіб, у тому числі 4дітей.
Через порушення правил користування пічним опаленням з початку року виникло 105 пожеж, в результаті яких загинуло 11 осіб. Внаслідок необережного користування побутовими електроприладами сталося 30 пожеж, на якій загинуло 4 людей. Від порушень правил користування газовими та бензиновими приладами виникло 56 пожеж, внаслідок яких загинуло 4 людини.
Від необережного поводження з вогнем виникло 3981 пожежа, під час яких загинуло 129 осіб, з них двоє дітей. Необережність при палінні призвела до виникнення 2119 пожеж, внаслідок яких загинуло 103 людини, у тому числі 1 дитина. Із них 52 особи загинули в стані алкогольного сп’яніння.
Переважна більшість цих надзвичайних подій припадає на житловий сектор й спричинена необережністю громадян з вогнем, зокрема при палінні в нетверезому стані чи необережному використанні електрообігрівачів та опалювальних печей, їхню несправність, короткі замикання внаслідок перевантаження електромереж тощо.
Чому виникають такі пожежі? Тому, що населення використовує для обігріву квартир неякісні електрообігрівальні прилади, частенько — саморобного виготовлення, що може призвести до трагедії.
Ще одна велика помилка людей, причому всіх вікових категорій, — використання для обігріву приміщення печей для приготування їжі. Популярністю в цій справі користуються як електроплитки, так і газові плити. Наголошуємо: це суворо заборонено! У випадку з електроплитою може статися пожежа. Газова піч більш небезпечна: ймовірне отруєння газом та навіть вибух.
Перед початком опалювального сезону побутові газові котли, печі та інші опалювальні прилади мають бути старанно перевірені й відремонтовані.
Багато приватних будинків не мають водяного опалювання і оснащені печами на твердому паливі.
Пожежі в таких будинках виникають ще через те, що їх хазяї не дотримуються елементарних правил пожежної безпеки:
— не проводять своєчасне технічне обслуговування печей і димарів у своїх домах;
своєчасно не прочищають димарі і не усувають щілини і тріщини в обмазке печей і димарів, не обладнали печі іскрогасниками.
Особливу обережність слід виявляти власникам будинків із дерев’яним перекриттям; не залишайте газову плитку ввімкненою на ніч. Не зберігайте на горищах та в підвалах легкозаймистих речовин, тримайте їх завжди під замком — це вбереже вас від непроханих гостей, необережність яких може спричинити пожежу.
Особливо опікуйтесь тим, аби під час обігріву житла не постраждали діти, або ж їхні пустощі не призвели до біди! Шановні батьки, не залишайте без нагляду малолітніх дітей.
Отже, щоб лихо не прийшло до вашої оселі, зробіть своєчасні висновки і будьте уважними та обережними. Не паліть у ліжку, слідкуйте за станом приладів опалення, не допускайте використання електрообігрівальних та нагрівальних приладів саморобного виготовлення, дотримуйтесь протипожежних правил під час користування ними, а при виявленні вогню чи запаху диму негайно телефонуйте за телефоном 101.
Бажаємо тепла та затишку в ваших родинах та оселях від любові та дитячого сміху, але не від вогню пожеж!

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Центральна, 98, каб.201, тел: (0563) 26-96-04

baner
baner
baner
baner