baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

   У Дніпропетровській області наразі проживає 123 тисячі ветеранів Великої Вітчизняної Війни, з яких безпосередніми учасниками бойових дій є близько 25 тисяч ветеранів. На виконання завдань Президента України та у рамках проекту «Голос ветерана» керівник регіону поставив завдання до 70-річчя визволення України від фашистських загарбників записати спогади щонайменше всіх учасників бойових дій.DSC04960

 «Ми повинні записати спогади ветеранів на відео – нехай навіть найпростіше, аматорське. Просто спогади і розповіді. Без коментарів і оцінок. Просто те, що люди пам’ятають. Просто те, що вони хочуть передати нащадкам. Ці історії ми розмістимо на веб-сайті, де також будуть короткі відомості про ветерана. Це величезна робота. Але я впевнений: нам вона під силу», — зазначив Дмитро Колєсніков.   Ключову роль у зборі ветеранських історій в рамках проекту повинна відіграти молодь. На Дніпропетровщині будуть сформовані волонтерські групи молодих людей, які відвідуватимуть ветеранів, розмовлятимуть з ними, записуватимуть історії. До роботи будуть залучені патріотичні товариства і клуби, школи та училища, технікуми і ВНЗ.

«Записи історій всіх ветеранів створять грандіозну бібліотеку реальних, невигаданих історій. Це буде велика база даних, якою зможуть скористатися і школярі, і студенти, і фахівці-історики, публіцисти, джерело живої пам’яті про війну. Це життєво необхідно для забезпечення зв’язку поколінь, для патріотичного виховання молодих людей, формування їх особистості, характеру і переконань», — підкреслює Дмитро Колєсніков.

Національно-патріотичне виховання учня – молодого громадянина – гідного своєї Батьківщини, є невід’ємною складовою виховної системи Павлоградських шкіл. Протягом багатьох років педагогічний та учнівський колективи шкіл плідно співпрацюють з радою ветеранів. На багатьох святах, які проходять, присутні ветерани Великої Вітчизняної війни. До визначних подій в житті країни в школах проходять уроки мужності, години пам’яті, виховні години. Сьогодні молодь йде до кожного ветерана та зафільмовує його спогади, записує кожне слово щоб передати нащадкам правдиву історію жорстокої війни 1941 – 1945 років.

«Громадянська освіта учнів – це навчання демократії, важливий засіб формування політичної культури. І в цьому напрямку важливою є робота з лідерами учнівської молоді та дитячої організації, які існують у Павлоградських школах. У шкільних стінах плекається громадянин, який перейме на свої плечі тягар з плечей старших поколінь, діятиме і мислитиме по-новому, нестандартно, буде активним перетворювачем життя. Вихованець стає громадянином тільки тоді, коли він живе долею Вітчизни, » — зазначив голова Павлоградської райдержадміністрації В.М.Дуднік на нараді з керівниками управлінь та відділів райдержадміністрації.

Ніхто не забутий, ніщо не забуте… Ми пам’ятаємо!..

Таким чином можна зробити висновок, що національно-патріотичне виховання підростаючого покоління підводиться на вищий щабель, коли відбувається тісний контакт із очевидцями тих подій. Саме на спільних уроках, концертах, конференціях, засіданнях діти мають можливість розвинути почуття патріотизму. Таким чином виховується повага до старших, почуття дружби та толерантне ставлення один до одного. Це одна із найкращих можливостей на прикладі старшого покоління виховати гідного громадянина та випустити його в доросле життя сучасного суспільства.

 

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Центральна, 98, каб.201, тел: (0563) 26-96-04

baner
baner
baner
baner