cnap
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

Зараз на Дніпропетровщині, як і по всій Україні, за завданням Президента України Віктора Януковича проходить широке громадське обговорення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Нинішня система самоврядування була сформована у 30-х роках ХХ століття та вже віджила себе. У попередні роки були неодноразові спроби реформування, які не увінчалися успіхом. Існуюча система не відповідає Європейській хартії місцевого самоврядування, що є істотною перепоною на шляху реалізації курсу інтеграції до Європейського співтовариства. На засіданні Ради регіонів 21 березня Президент України Віктор Янукович наголосив на важливості проведення продуманої, прорахованої у часі, зваженої та послідовної реформи, яка б узгоджувалася з іншими розпочатими структурними змінами у державі. Саме тому за дорученням Президента України Віктора Януковича ініційовано широку громадську дискусію навколо напрацьованого проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, яка дозволить врахувати усі пропозицій громад.DSC05496

«Пожвавлене життя села, поліпшений аграрний сектор та розкриття повною мірою потенціалу тієї чи іншої території – все це реально можливо лише за умови грамотного і злагодженого впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Як зазначає Президент України, реформування місцевого самоврядування має відбуватися на засадах децентралізації владних повноважень, консолідації ресурсів та стратегічного планування розвитку територій. Це дозволить припинити дублювання повноважень, функцій та завдань органів місцевого самоврядування різних рівнів», — зазначив губернатор Дніпропетровської області Дмитро Колєсніков.

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник відзначив, що Дніпропетровська область ґрунтовно підійшла до обговорення Концепції. Дніпропетровський регіон знаходиться у трійці лідерів із втілення та поширення ідей сучасного самоврядування. «Дніпропетровський регіон традиційно демонструє високу ефективність роботи та єдність органів місцевого самоврядування. Це все результат напрацювань, які вже використовує Дніпропетровщина. Саме тому наша область повинна стати базою досвіду, який буде покладено у фінальній концепції реформування місцевого самоврядування. Досвідом, яким користуватиметься вся Україна», — зазначив Дмитро Колєсніков.

Реалізація даної програми у Павлоградському районі дасть змогу: стимулювати подальший розвиток громадянського суспільства району та зміцнити його інститути; підвищити якість рішень, які приймають місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування; підвищити рівень довіри жителів району до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування; створити систему інформаційної підтримки процесу розвитку громадянського суспільства та доступу громадян до інформації; підвищити ефективність використання бюджетних ресурсів, спрямованих на вирішення суспільно важливих проблем – наголосив голова Павлоградської райдержадміністрації на нараді з сільськими головами.

Альтернативи реформі немає, це історичний шлях, яким має пройти Україна як демократична європейська держава. Реформа місцевого самоврядування — це іспит на зрілість для влади і суспільства, але ми успішно його складемо!

 

 

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Цунтральна, 98, каб.201, тел: (0563) 20-63-32

baner
baner
baner
baner