Голова Павлоградської райдержадміністрації В.М.Дуднік провів оперативну нараду із заступниками голови та керівником апарату РДА. Розглядалось питання щодо забезпечення у регіоні завдань збереження та розширення мережі позашкільних навчальних закладів (центрів, гуртків, секцій) на виконання соціальних ініціатив Президента України “Діти-майбутнє України”. 

DSC05291Заслухали звіт завідувача районного відділу освіти О.М.Муштата.

Павлоградський районний Будинок творчості дітей та юнацтва —  це барвистий, затишний, чудовий острівець дитинства, де квітують Натхнення, Творчість, Успіх.

Тут під керівництвом мудрих, знаючих, люблячих педагогів діти та учнівська молодь поринають у світ мистецтва й пізнання, вчаться жити за законами Справедливості й Добра, знаходять нових друзів, здобувають лідерські якості, наближають горизонти майбутньої омріяної професії.

Тут, мов соняшник до сонця, гуртківці прагнуть до знань, краси, визнання, відкривають для себе магію сцени, секрети творчості.

Тут кожного вислухають і зрозуміють, порадять і підтримають, оточать увагою, зігріють добрим словом, примножать щастя перемоги і розвіють смуток невдачі.

На базі нашого Будинку творчості працюють гуртки художньо-естетичного, декоративно-прикладного, туристсько-краєзнавчого, гуманітарного напрямків, що об’єднують більше 700 вихованців з 10 навчальних закладів району. В 2013 році розпочав роботу дитячий театр моди «Лада».

У Рік дитячої творчості, як і кожного року, ми прагнемо  розвивати творчі здібності, таланти кожної дитини,   робити життя дитини багатшим, повнішим, радіснішим.

Наші вихованці – активні  учасники і переможці обласних та Всеукраїнських заходів. Зокрема, Купріна Аліна – переможець обласного літературно-мистецького конкурсу «Собори наших душ» в номінації «Образотворче мистецтво», Оксень Наталія, Кондачук Юлія, Оксень Світлана, Ярмола Антон — переможці обласного етапу Всеукраїнської виставки декоративно-вжиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».

Вихованка образотворчого гуртка «Палітра» Гармашова Альона стала переможцем районного конкурсу малюнка на кращу емблему Павлоградського району, присвяченого  90-річчю його утворення. Її робота протягом 2013 року прикрашає номери регіональної газети «Рідний край».

Студія сучасно-естрадного танцю «Лего» — окраса Павлоградського району, визнана не тільки в Україні, але й за її межами. Щорічно колектив бере участь у Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях-конкурсах і завжди повертається з перемогами У 2012 році на ІХ Міжнародному фестивалі – конкурсі дітей та молоді «Свято весни» в м. Тєпліце (Чеська республіка) здобули два третіх місця, а цього року  на ІХ Міжнародному фестивалі юних талантів «Кримські хвилі-2013» завоювали Гран-Прі в номінації «Сучасна хореографія».

Цього року колектив відсвяткував 15-річчя з дня створення. У тому, яку конструктивну і надихаючу силу має дитяча творчість, можна було переконатись на ювілейному творчому вечорі студії сучасного естрадного танцю «Лего», що відбувся у травні. На сьогодні колектив налічує 75 вихованців і має солідну колекцію нагород. Фестивальний список включає шість обласних центрів: Дніпропетровськ, Харків, Львів, Одеса, Ужгород, Миколаїв, уже назване чеське місто Тепліце. А в Новомосковську на фестивалі «Самарська осінь» побували 12 разів і щоразу – призові місця, у тому числі – Гран-прі.

На ювілейному концерті колектив виконав 25 танців – і нових, і вже відомих глядачам. А одна з учасниць студії, учениця 10 класу Дар’я Кононенко, написала для шкільного журналу такі роздуми: «У день виступу на фестивалі розумієш , що другого шансу ніхто не дасть, тому треба роботи все на 100% з першого разу. Яке хвилювання народжується, ви, мабуть, не уявляєте. А що треба робити для його приборкання? Працювати й працювати на репетиціях, і ще раз працювати. Саме це ми й робимо і діємо за принципом: відточивши всі рухи, зроби ще краще. Адже досконалості немає меж. Перед самою сценою відчуваєш присмак виступу. Він і гіркуватий, і солодкий водночас. Знаєте, це можна порівняти із залежністю. Будь-якою, чи то від цукерок, чи від нікотину. А у нас, танцівників, є залежність від сцени. І це зовсім не дивно. Адже відчувати всі переживання, бути маленькою частинкою великого дійства під назвою «фестиваль» — це дійсно захоплююче!»

Популярністю у дітей користуються гуртки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва. Ці гуртки –  чудовий спосіб виховання в дітях почуття краси.  У процесі творчості дитина розвивається інтелектуально і емоційно, визначає своє ставлення до життя і своє місце в ній, виражає себе і свої почуття, набуває досвід взаємин, удосконалює навички роботи з фарбами, різними інструментами і матеріалами.

Популярним серед дітей став районний конкурс  малюнка «Світ дитячої мрії», адже в своїх роботах діти відображають прагнення та мрії, казковий світ природи, малюють подорожі у Всесвіт, зустрічі з казковими героями, відображають мрії та уявлення про щастя в родинному колі, мир і злагоду в країні, майбутні професії та місця, де вони хотіли б жити.

А щоб у дітей та підлітків був додатковий стимул займатися в гуртках, прагнемо, щоб їхні твори не лежали на полицях, а були доступні для людей. Тому в Будинку творчості постійно діють змінні виставки дитячих робіт, дитячі роботи беруть участь у сільських, районних, обласних виставках,   а діти знають, що їхня робота не даремна і комусь потрібна, що вони своїми творами вносять у світ частку прекрасного.

Кожна дитина – потенційна творча особистість. Завдання дорослого — розбудити талант, дати поштовх до розвитку. Тож фантазуймо і творімо  разом з дитиною!

 

 

а

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Цунтральна, 98, каб.201, тел: (0563) 20-63-32

baner
baner
baner
baner