baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

Оборона Донецького аеропорту

26 травня 2014 — 22 січня 2015 року

 

242 дні українські бійці протистояли потужним силам проросійських сепаратистів, посилених елітними російськими спецпідрозділами, та мужньо відстоювали незалежність України.

Це оборона, за якою стежили мільйони… Смуга землі, в яку вгризлися сотні бійців… 15 потужних атак ворога…  Герої, які ніколи не повернуться додому…  Їх відвага та патріотизм навіки закарбувались у пам’яті українців, а самі бійці за свою стійкість отримали горде звання «кіборгів».

З першими відбитими потужними атаками бойовиків народилася легенда про «кіборгів». І першими українських бійців так почали називати саме бойовики. «Я, блін, не знаю, хто захищає Донецький аеропорт, але ми їх вже три місяці вибити не можемо. Спробували штурмувати – нам таких «вломили» — ми відійшли… Я не знаю, хто там сидить, але це не люди – це «кіборги»», — так на початку вересня один із бійців так званої «Новоросії» описав українських військових.

Захисниками аеропорту були переважно не професійні військові, а вчителі, менеджери, музиканти. Вони протистояли вишколеним військовим в складі груп спецпризначення, які вже мали досвід у військових операціях.

Потім вони говорили, що серед них немає чинів та звань. Ворожий вогонь вигартував бойове братерство, відоме лише героям. Під атаками йшов день за днем, доба за добою. Українські військові витримували шалений артобстріл, трощили танки та косили ворога. Наприкінці вересня аеропорт став найгарячішою точкою на мапі АТО. Бойовики стягнули до нього свої «елітні» підрозділи. Головний напрямок атак йшов із південного сходу, противник розмістив на поверхах багатоквартирного будинку своїх коригувальників, легкі гармати, протипіхотні гранатомети та важкокаліберні кулемети. По диспетчерській вежі вели вогонь протитанкові гармати, які викотили на пряму наводку. Танки били по терміналах з відстані 200 метрів.

19 та 20 січня 2015 року, внаслідок підриву терміналу ДАП (Донецького аеропорту), Україна втратила п’ятдесят вісім захисників, які відстоювали цей плацдарм до останньої краплі крові.

Українські герої здобули довічну славу, вразивши світ силою та незламністю духу!

Ми низько вклоняємось родинам захисників донецького аеропорту, кращим українським чоловікам, які стали справжньою українською легендою — 80 окрема високо-мобільна десантна бригада 3 батальйону, 81, 93, 95 окремі аеромобільні бригади, 90 окремий аеромобільний батальйон, 57 окрема мотопіхотна бригада, 74 окремий розвідувальний батальйон, 3 полк Кировогадського спецпризначення, добровольці правого сектору. Вони захищали аеропорт так довго в таких абсолютно невигідних і важких умовах.

Дякуємо тим, хто пережив оборону.

Вічна пам’ять тим, хто залишився в новому терміналі назавжди.

СЛАВА УКРАЇНІ!

ГЕРОЯМ СЛАВА!

 

 

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Центральна, 98, каб.201, тел: (0563) 26-96-04

baner
baner
baner
baner