На виконання доручення Президента України «Про вжиття заходів щодо недопущення продажу дітям алкогольних напоїв та тютюнових виробів», 08 жовтня в облдержадміністрації під головуванням Крупського  Анатолія Федоровича за участю заступників голів райдержадміністрації та міськвиконкомів пройшла нарада, за підсумками якої поставлена задача до 20 жовтня поточного року провести відповідну роботу на місцях. 09 жовтня  відбулась нарада у першого заступника голови райдержадміністрації, на яку були запрошені керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представник СЕС, поставлені до відповідальних осіб конкретні  задачі та шляхи їх розв»язання.

Що на сьогодні зроблено з цього питання? Прийнято доручення голови райдержадміністрації від 10 жовтня 2013 року №74-д «Про створення комісії по контролю за недопущенням продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Згідно цього доручення затверджена комісія та графік перевірок торгівельних об’єктів Павлоградського району.

 

Відділом освіти проведено профілактичну роботу щодо попередження вживання тютюнових  і алкогольних виробів в загальноосвітніх навчальних закладах.

У 12 школах відбулись батьківські збори, на яких розглядалися питання шкідливого впливу алкоголю, тютюну на організм дитини, у 3 школах такі збори заплановані на 22 — 25 жовтня.

Проведена просвітницька робота серед учнів:

— виховні та класні години, бесіди: «Засуджуємо алкоголь», «Від пияцтва до злочину — один крок», «Зроби свій вибір на користь здоров’я», «Організуй своє дозвілля без допомоги тютюнового та алкогольного дурману»;

— конкурси-виставки малюнків,  плакатів, стінгазет: «Палити – здоров’я згубити», «Ми за здоровий спосіб життя !», «Ми проти куріння!», «Різнокольорове життя без алкоголю та тютюну»;;

— перегляд раніше створених електронних презентацій «Вплив куріння на організм людини».

В усіх навчальних закладах району оновлено та поповнено відповідною профілактичною інформацією спеціальні стенди та куточки здоров’я. В шкільних  бібліотеках  організовано  виставки  наукової,  публіцистичної   та

художньої  літератури  на  відповідну  тематику.

 

Службою  у справах дітей  проведено обстеження торгівельних об’єктів на території Вербківської сільської ради, де функціонують 8 закладів з продажу алкогольних, слабоалкогольних напої та тютюнові вироби.

В усіх закладах у наявності попереджувальні таблички щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, особам, які не досягли 18-річного віку. Фактів продажу забороненої продукції неповнолітнім не виявлено.

 

Центром соціальних служб для сім»ї , дітей та молоді теж обстежено торгівельні об’єкти на території сільських рад Павлоградського району.

В результаті проведеної роботи фахівцями підтверджено факти продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів, особам, які не досягли 18-річного віку на території Межиріцької  (магазин ППЯковенко, «Світлячок», «Маяк») та Карабинівської (ПП Бабенко, ПП Зражевська) сільських рад.

В усіх торгівельних об’єктах наявні вивіски про заборону продажу алкогольних і тютюнових виробів неповнолітнім, але вони малих розмірів (в основному формат А4 або навіть А5), неяскраві, не дуже примітні. Зі слів адміністрації шкіл, тютюнові і алкогольні вироби в навчальний час дітям в основному не продаються; є випадки продажу таких виробів деякими магазинами  у вечірній час (Булахівка, Вербки, Богуслав, Кочережки, Межиріч №1, Нова Дача).

Відділом економічного розвитку і торгівлі разом з сільськими радами ведеться робота по уточненню повної інформації по кожному торгівельному об»єкту:

— наявності куточка споживача та об»яви про заборону продажу спиртних напитків і тютюнових виробів неповнолітнім;

— відповідність режиму роботи;

— наявність ліцензії на продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

— наявності дозвільних документів для проведення торгівельної діяльності та наявності договорів оренди земельних ділянок;

— кількість працюючих по кожному об»єкту.

 

 

Начальник відділу економічного

розвитку і торгівлі                                                   Т.В. ГРИЦЕНКО

 

 

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Цунтральна, 98, каб.201, тел: (0563) 20-63-32

baner
baner
baner
baner