baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

Верховна Рада відновила відповідальність за недостовірне декларування у виді позбавлення волі

29 червня 2021 року на пленарному засіданні Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект № 4651, поданий Президентом України. Законопроект передбачає покарання у виді позбавлення волі за недостовірну інформацію в декларації.

За це рішення проголосувало 315 народних депутати.

У своєму вето Президент зменшив термін позбавлення волі до одного року за статтею 366–3 Кримінального кодексу України (ККУ). Нагадаємо, що законопроект, внесений Президентом за результатами засідання Ради національної безпеки та оборони 29 грудня 2020 року, передбачав 2 роки позбавлення волі.

Відтепер стаття 366-3 ККУ буде єдиною статтею цього кодексу, за якою передбачено лише 1 рік позбавлення волі. Для всіх інших злочинів передбачено більш тривалі терміни позбавлення волі, починаючи з 2 років.

03 червня 2021 року депутати внесли до законопроекту № 4651 правки, які могли дозволити недоброчесним декларантам не зазначати жодних відомостей про майно членів своїх сімей і таким чином ухилятися від декларування власних статків. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) закликало Президента ветувати цей закон. Президент України наклав вето на законопроект та запропонував виключити з нього шкідливі норми, запропоновані депутатами.

 

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Центральна, 98, каб.201, тел: (0563) 26-96-04

baner
baner
baner
baner