На виконання доручення КМУ від 25 листопада 2009 року № 12095/0/1-09 „Про відзначення в Україні 1025-річчя хрещення Київської Русі”, листів ГУОН від 21 травня 2010 року № 1383/2/3-10, 11 серпня 2010 року № 2440/2/4-10 про проведення заходів щодо підготовки та відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі, повідомляємо, що у загальноосвітніх навчальних закладах району проведено наступні заходи:
— створення і перегляд слайдових презентацій «Хрещення Київської Русі», (46 учнів);
— класні години, години спілкування «Хрещення Русі: історичне значення», «Хрещення Русі князем Володимиром Великим», «Мамина молитва», «Дорога до храму» (314 учнів);
— бесіди за темами: «Чому язичництво проявляється і після Хрещення Русі?», «Значення прийняття християнства князем Володимиром на Русі», «Хреститель Русі», «Причина смерті Аскольда – віра в Христа», «Хрещення Русі: сторінками літописів», «На сторожі православ’я», «Чому наші пращури обрали християнство», «Духовні ідеали наших пращурів», «Бережіть собори наших душ» (206 учнів);
— засідання «круглого столу» на тему: «Віра в Бога: добре чи погано?», «Дніпро-Славуту охрестив і став великим» (34 учня»;
— «І звелів Володимир будувати церкви…» — ознайомлення з розділами «Повісті минулих літ» про хрещення Русі (14 учнів)
— диспути «Чому існують різні віри», «Вплив релігії на долю суспільства» (92 учня);
— лекторій для учнів 1 – 4 класів «Київська Русь до Хрещення і після»
— перегляд і обговорення відеофільмів «Сказання про хрещення Русі» Валерія Бабича», «Софія Київська – пам’ятка культури», «Історія хрещення Київської Русі» (1266 учнів).
У травні 2013 року проведено регіональний конкурс творчих робіт «Павлоградщина православна» серед учнів загальноосвітніх шкіл району і міста, в якому взяли участь учні 12 загальноосвітніх навчальних закладів району. Роботи 7 учнів визнано кращими, вони отримали грамоти і цінні подарунки на святі з нагоди Дня слов’янської писемності і культури 24.05.2013 р..
11 травня відбувся пасхальний турнір з волейболу на Кубок Павлоградського благочиння Української Православної Церкви.
18 червня 46 вихованців пришкільного оздоровчого табору «Сонечко» Вۥязівоцької ЗШ І-ІІІ ст. були залучені до проведення Дня духовності. Разом з ігуменом Петром, настоятелем Свято-Миколаївського храму с. вязівок, учні відвідали Успенський храм та Спасо-Нерукотворного Образу кафедральний собор у місті Павлогпаді, прослухали розповідь про історію храмів. Всі діти пришкільного табору взяли участь у конкурсі малюнків, присвяченому 100-річчю будівництва Свято-Миколаївського храму с. Вۥязівок, кращі роботи будуть виставлені на святі з цієї нагоди, яке відбудеться 17 липня 2013 року.
Вихованці Пришкільного оздоровчого табору «Барвінок і ромашка» і випускники Троїцької ЗШ І-ІІІ ст. (45 учнів) відвідали Свято-Троїцький храм з приводу річниці його відкриття.
Учні Богданівської ЗШ І-ІІ ст. провели зустріч з настоятелем Свято-Троїцького храму отцем Олександром, під час якої останній розповів присутнім про значення хрещення Русі і зародження православної віри.
В шкільних бібліотеках оформлені тематичні виставки літератури і періодики, присвячені 1025-річчю Київської Русі: «Хрещення України-Руси – духовний стрижень нашої історії», «Доторкнись до Біблії», «Виникнення християнства на Русі».

Завідувач відділу освіти О.М. МУШТАТ

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Цунтральна, 98, каб.201, тел: (0563) 20-63-32

baner
baner
baner
baner