baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

З давніх – давен головним літнім Святом було Свято Івана Купала. Саме в цей час найбільш буяє природа, сонце повертає на зиму. В Літописах це Свято подається, як загально знане, як календарне окреслення. Святкувалося це Свято дуже врочисто, тяглося певен час й охоплювало власне кілька Свят.

IMG_7707-300x292

Ось і в Павлоградському районі є добра традиція – святкувати Івана Купала. Цей рік не став виключенням.  На берегах річок, ставів зібралось багато люду, не обійшлось без нечистої сили, добрих Чародіїв, Водяного та Русалок, які не залишили жодного із присутніх без уваги. Адже ніч на Купала повна всяких чудес: чути мову звірят, рослини ходять з місця на місце, цвітуть чудодійні квітки, а між ними й папороть. Папороть розцвітає опівночі, і загорається дивним-вогнем, але зараз і осипається; хто встигне вирвати цю квітку, тому закопані скарби відкриваються самі, і він дістане чудодійну силу та знання; але цю квітку стереже вся нечиста сила, щоб хто не зірвав.

IMG_7870-300x200

Дівчата прикрашали та уквітчували Марену, плили вінки та ворожили, шукаючи свою долю. Тай хлопці не стояли без діла.

IMG_7879-300x200

Багато-багато різних гадань по Івановому вогневі, головно про свою Долю. У цю ж ніч молодь запалила вогнище й плигала через нього. Купальський вогонь і купальська вода мають велику цілющу силу,  чудодійна навіть Іванівська роса, — надає краси обличчю, коли нею вмитися.

IMG_7938-283x300

Як би не намагалась перемогти нечисть та все ж добро перемогло!!! А інакше в нашому житті і бути не може.

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Центральна, 98, каб.201, тел: (0563) 26-96-04

baner
baner
baner
baner