cnap
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

Літо – це пора подорожей , відпочинку на морі і пора фестивалів, яких останнім часом стає більше і  тематика їх з кожним роком урізноманітнюється. Для богуславського народного фольклорного ансамблю «Богуславочка»  це літо видалось насиченим цікавими  поїздками на фестивалі. У червні цього року у Богуславі відбувся ІІ обласний фестиваль «Козацькі пісні Дніпропетровщини», який започатковано у 2017 році  і проводився в Богуславі вдруге. Народний фольклорний ансамбль «Богуславочка»  відкривав фестиваль і був прийнятий гучними оплесками глядачів. У серпні – друга поїздка «Богуславочки» . На цей раз їх запросили у  Київ на фестиваль народної творчості «Мистецькі жнива». Не встигли відпочити від далекої дороги та від емоційних вражень, як знову запрошення.  На цей раз —  на міжнародний фольклорний фестиваль «WORLD WIDE» IFF 2018», який проводиться в місті Пулави  Люблінського воєводства(Польща). Оформити закордонні паспорти допомогли  Асоціація органів місцевого самоврядування на чолі з депутатом обласної ради Адамським А.П. та депутатом обласної ради Дацко Т.Ф. Ансамбль у такому складі :Ковальова Г. О.(найстарша учасниця), Лоза Г.І., Лепетюх Н.В.,Немиря Л.Г., Строменко І.Я., Хорольська Є.І.(художній керівник), Дробіт Н.І., Миколаєнко О.В. відправились за кордон. Супроводжували колектив Богуславський сільський голова Валентина Володимирівна Потапова та керівник проекту з міста Дніпро Ксенія Улітовська.

Своїми враженнями від поїздки у Польщу поділилась Потапова В.В. Її, як сільського голову, вразила інфраструктура міст, містечок, селищ. Поїздка була так спланована, що учасники  фестивалю побували у столиці Польщі – Варшаві, відвідали містечко Замостьєц  , виступали в місті Люблін, концерт відбувався у Люблінському музеї, а постійно проживали у місті Пулави. Таким чином могли проаналізувати, як живуть  люди в різних куточках країни. Стан доріг, матеріально-технічне забезпечення державних установ, зони відпочинку, робота комунальних підприємств – це  те , що вражає в першу чергу. Вулиці вимиті ,на них можна присісти відпочити, не боячись забруднитись. У Польщі з повагою відносяться до людей старшого віку .Поляки добре  знають свою історію,бережуть традиції та звичаї .Фестиваль у Пулавах проходив вдруге, але про нього уже відомо далеко за межами країни. Суть фестивалю в тому, щоб популяризувати народну творчість , зберегти її та передати майбутнім поколінням. Сподобалось усім  , як чемно поводили себе поляки, вони уважні , щедрі та гостинні.

Хорльська Є.І., художній керівник, також поділилась своїми враженнями від поїздки: « На фестиваль у Пулави приїхало сім колективів з Литви, Мексики, Сербїї, Болгарії, Турції, України і Польщі . Виявилось, що  учасниця народного фольклорного ансамблю «Богуславочка» з України Ковальова Г.О. була найстаршою учасницею фестивалю (їй виповнилось 86 років).Дуже насичена програма, виступали у восьми містах, концерти відбувалися  на головних площах міст Пулави, Замостьєц, Понятови , а також у Люблінському музеї під відкритим небом. Відвідали  ферму ілюзій у Троянуве. І скрізь нас тепло приймали. «Богуславочку»  уже запросили на фестиваль у Болгарію, то ж надіємось , що українські козацькі пісні будуть звучати по світу.»

Цікаву історію розповіла Ковальова Г.О. : «У роки Другої світової війни ,у 1944 році, визволяючи  Польщу від фашистських окупантів, загинув мій найменший братик Ковальов Іван Олексійович. І виповнилось йому  тільки   16 років. Моя мама мріяла побувати хоча б у тих місцях, де похоронено братика, та це було неможливим, бо у похоронці написали, що пропав безвісти. Він писав , що воює на річці Ворскла . З ним воював Таран Андрій, який також був з Богуслава, він і розповів, де загинув Ваня. Дивлячись на річку Ворксу,   я згадала давно минуле і немов сама побувала на могилі мого брата. А поїздка була чудовою. Ми спілкувалися з усіма учасниками, розуміючи один одного без перекладача. Всі ми вдячні організаторам поїздки, нашому сільському голові Потаповій Валентині Володимирівні за підтримку «Богуславочки», за увагу до нас».

Надточій Т.М.,завідувач Богуславським народним історико-краєзнавчим музеєм .

 

 

 

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Цунтральна, 98, каб.201, тел: (0563) 20-63-32

baner
baner
baner
baner