cnap
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

Чи стались зміни і які в роботі районної адміністрації у зв’язку із утворенням територіальних громад? Чи не зменшились повноваження? Яка доля районних адміністрацій у перспективі?  Децентралізація – добре це чи погано?  

Децентралізація влади передбачає побудову ефективної системи місцевого самоврядування, зокрема створення спроможних територіальних громад, обрання відповідальних місцевих рад, формування професійних виконавчих органів, а також наділення їх достатніми повноваженнями та ресурсами.  Жителі самостійно визначають, як розпоряджатися бюджетними коштами та куди їх спрямовувати.

Павлоградський район вже відчув на собі певні позитиви від створення   об’єднаних територіальних громад. Однак, в той же час надходження  зведеного бюджету Павлоградського району значно скоротилися. Для забезпечення повноцінного функціонування установ в 2017 році були залучені трансферти з інших бюджетів, в тому числі і об’єднаних громад.

Доки не внесені зміні до адміністративно – територіального устрою, не припинено діяльність місцевих державних адміністрацій, саме державна адміністрація забезпечує рівновагу та рівний доступ всього населення району до послуг та контроль за дотриманням вимог діючого законодавства в сфері освіти, медицини, охорони навколишнього середовища тощо.

Однак, на сьогоднішній день чітко не визначений порядок взаємодії місцевої державної адміністрації та новостворених об’єднаних громад.

З одного боку громади наділені абсолютними повноваження щодо вирішення питань забезпечення діяльності території та самостійні в прийнятті рішень з іншого боку голова місцевої державної адміністрації несе відповідальність за все що відбувається на території району до складу якого, до речі, входять об’єднані територіальні  громади.

Досить важко налагодити співпрацю з об’єднаною громадою, коли на різних тренінгах, навчальних семінарах головам об’єднаних громад доводять, що вони цілком самостійні та не підпорядковуються голові райдержадміністрації.

Але ж сільський голова відповідно  до законодавства є головою виконавчого комітету і в частині виконання делегованих повноважень виконавчої влади підзвітний та підконтрольний голові місцевої державної адміністрації.

А зараз спостерігається ситуація коли виконавча вертикаль влади розривається, що може призвести до втрати контролю над відповідними територіями. Прийняття неправомірних рішень, які можуть  мати негативні наслідки  для  населення.

В зв’язку з чим вважаю за необхідне прискорити внесення змін до законодавчих актів, які регулюють взаємодію органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, при цьому чітко визначивши повноваження органів державної виконавчої влади по відношенню до об’єднаних територіальних громад.

Як Ви охарактеризуєте соціально – економічну ситуацію в районі?

В районі працюють всі бюджетні установи (школи, дитячі садки, амбулаторії, заклади культури), діють фермерські господарства та вугільні підприємства, які забезпечують робочими місцями 9147 осіб, відповідно своєчасно сплачуються всі внески до державного, районного та місцевого бюджету. Середня заробітна плата по Павлоградському району складає 15500 грн. (На підприємствах ПАТ ДТЕК працює 7207 осіб).

Загальний фонд надходжень до районного бюджету  станом на 01.06.20018 року становить 5185,6 тис. грн. – 111,5 %

По державному бюджету  виконання складає 96,5 %.

Павлоградський район завжди  був самодостатній, дохідної частини вистачає на покриття необхідних видатків на утримання закладів соціально — культурної сфери, здійснення необхідних виплат та розвитку інфраструктури громад.

Обласна влада звітує що в Павлоградському районі  ремонтуються дороги обласним коштом.  Що Ви можете сказати з цього приводу?

Так дійсно  за рахунок коштів обласного бюджету в Павлоградському районі проводяться ремонти доріг. Так з початку  року здійснено капітальний ремонт доріг в с. Межиріч пров. Дружби, вул. Сонячна; с. Булахівка вул. Шевчеко, вул.Сонячна, вул. Матросова, вул. Калинова; с. Троїцьке вул. Пушкіна, пішохідні доріжки по вул. Центральна та вул. Молодіжна; с. Привовчанське по                       вул. Перемоги; в с. Вербове по вул. Чкалова.

З метою покращення експлуатаційного стану автомобільних доріг комунальної власності в поточному році за рахунок місцевих бюджетів сільських рад планується відремонтувати 39,8 тис. кв.м доріг комунальної власності, на що передбачається виділити 24613,55 тис. грн., з них на капітальний  ремонт – 22695,0 тис.грн. та на поточний ремонт  — 1918,6 тис.грн.

Станом на 13.06.2018р. роботи по ремонту доріг комунальної власності за рахунок місцевих бюджетів виконані на суму 10310,98 тис. грн. загальний обсяг робіт – 16,7 тис.кв.м., що складає 41% від запланованого.

Виконані роботи по наступним об’єктам: в с. Богданівка по                               вул. Маяковського, вул. Піщана, вул. Соснова, вул. Українська; в с. Нова Дача по вул. Лугова, вул. Озерна;  в с. Вербки  по вул. Шевченко, вул. Горького,                   вул. Перемоги в с. Богуслав по вул. Соборна, вул. Першотравнева,                        пров. Шевченка.

А як впроваджується медична реформа  в Павлоградському районі?

Завдяки спільному рішенню ОТГ району утримують районний центр первинної медико –санітарної допомоги та Павлоградську центральну районну лікарню. Всі амбулаторії, фельдшерсько – акушерські пункти, відділення ЦРЛ працюють в штатному режимі, як і по всій країні. Жителі району укладають договори з сімейними лікарями. На даний час вже укладено 6541 договір.          Безкоштовні ліки згідно державної програми отримують всі бажаючі та всі хто того потребує. Медичні послуги надаються на відповідному рівні,  в разі потреби жителі району направляються до лікарні ім. Мечникова. Крім того мешканці району мають  змогу отримати медичну допомогу в закладах м. Павлограда, а також багато мешканців м. Павлограда звертаються до фахівців ЦРЛ.

Говорять, що медичні працівники і педагоги району отримують меншу зарплатню, а ніж в місті?

Заробітна плата   медичним  працівникам  фінансується за рахунок державної субвенції та місцевих бюджетів об’єднаних територіальних громад, що дозволяє виплачувати обов’язкові виплати та преміювати працівників.  Середня заробітна плата в галузі медицини складає 9400 грн. (працюючих в медицині 749 осіб).

Що стосується педагогічних працівників — середня заробітна плата складає близько 7000 грн. (працюючих в освіті 882 особи).

З метою збереження кадрового потенціалу громади приймають рішення  про додаткове збільшення премій та стимулюючих виплат працівникам освіти.

 Скільки сімей загиблих в АТО, учасників АТО  проживає на території району?  Якими пільгами користуються? Скільки переселенців?

На превеликий жаль в Павлоградському районі  7 загиблих учасників АТО. Сім’ї загиблих отримують всебічну допомогу за місцем проживання (матеріальна допомога, санаторне лікування, ремонт та  придбання житла). Всім загиблим встановлено пам’ятники, меморіальні дошки. На даний час в районі зареєстровано майже 300 учасників АТО. Всі отримують гарантовані державою пільги на житлово – комунальні послуги, лікування, реабілітацію, крім того в кожній громаді прийняті відповідні програми  та надається матеріальна допомога.

Переселенців, а точніше внутрішньо переміщених осіб в районі зареєстровано близько 500 осіб.

Чи залишається молодь в селах району? Як вирішується молодіжне питання?

На превеликий жаль, сьогодні не діють молодіжні програми (гарантоване перше робоче місце, пільгове житло, молодіжне будівництво, пільгове кредитування), але якщо у молодої людини є бажання ми даємо направлення на навчання спеціалістів згідно потреб регіону (медики, педагоги, сільське господарство).  Голови ОТГ розуміють важливість вирішення питання залучення молодих фахівців до роботи на селі і тому приймають рішення якими намагаються залучити молодь залишитися в селі. Так в Богданівській ОТГ закінчується реконструкція будинку для 6 молодих фахівців. Розпочато будівництво спортивно – оздоровчого  комплексу в якому буде  можливість крім всього іншого також створити додаткові робочі місця.

Який потенціал є в району? В якому напрямку слід працювати на перспективу? Які галузі розвивати? Що може принести найкращий результат? Чи не плануєте розвивати «зелений туризм»? Які родзинки є на території району, що могло б привабити туристів?

Павлоградський район є переважно сільськогосподарським регіоном у цьому й криється великий потенціал – відкриття підприємств з переробки сільськогосподарської продукції, створення  сільськогосподарських кооперативів, розвиток мережі ресторанно – готельних комплексів. Враховуючи зручність розташування району, розгалуженість інфраструктури райдержадміністрація спільно з ОТГ працює над розробкою туристичних маршрутів, зеленого туризму. В Павлоградському районі є природні  заповідники, є архіолошічні пам’ятники, є 4 народних музеї і є підприємці, які вже виявили бажання спільно розвивати цей напрямок.

Які плани вдалось реалізувати за час перебування на посаді? Що хотіли, але не вдалось? Що у планах?  Що є найбільшою проблемою?

До остаточного  створення ОТГ  я ставив завдання збереження і розвитку об’єктів соціально – культурної сфери. Так за минулий рік капітально  відремонтовано Булахівський будинок культури, який не працював 15 років, здійснено ремонт Карабинівського, Лиманського, Богуславського будинку культури, відкрито новий  дитячий садок в с. Богуслав, спільно з Вербківською та Богданіською  ОТГ реконструйовано та відкрито дитячі садочки в селах Вербки та Богданівка.

Хотіли створити 3 опорні школи, але поки що не вдалося, зараз все залежить від новостворених громад. Дуже хотілося б  відремонтувати  дороги між селами, але вони  перебувають на балансі  обласної служби автомобільних доріг, а отже кошти місцевих бюджетів на їх ремонт спрямовувати не можна і це є найбільшою проблемою, оскільки в межах  населених пунктів  ОТГ  мають змогу ремонтувати власні дороги, а стан  цих доріг з кожним роком все гірше.

Наприкінці хочу зазначити, якщо ми бачимо проблеми – відповідно є над чим працювати і створювати кращі умови для населення. І повірте, все у нас вийде, якщо будимо підтримувати один одного та злагоджено працювати.

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Цунтральна, 98, каб.201, тел: (0563) 20-63-32

baner
baner
baner
baner