cnap
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

Законом України від 03 жовтня 2017 року № 2148-УІІІ „ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” внесено зміни з питань пов’язаних зі сплатою ЄСВ.

Зокрема, можна виділити  6 основних змін щодо сплати ЄСВ з 01 січня 2018

  1. Змінено розрахунок максимальної бази нарахування ЄСВ – з січня максимальна база становить 15 мінімальних заробітних плат або (55 845 грн.);

МЗП  за місяць – 3 723 грн., за годину – 22,41 грн.

Прожитковий мінімум для працездатної особи:

з 1 січня — 1762 грн., з 1 липня — 1841 грн., з 1 грудня — 1921 грн.

  1. Внесені зміни щодо сплати ЄСВ членами фермерських господарств.

З 1 січня 2018 року членів фермерських господарств визначено платниками ЄСВ, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах. Єдиний внесок для таких платників нараховується на суму доходу (прибутку),отриманого від їхньої діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (на сьогодні це 819,06 грн.).

До 2018 року члени фермерських господарств мали право на добровільну сплату ЄСВ.

  1. Не обійшли зміни і ФОП

Так з січня 2018 року фізичні особи — підприємці, які отримують будь який вид пенсії або соціальну допомогу чи є особами з інвалідністю, звільняються від сплати ЄСВ за себе.

  1. ФОП які відносяться до першої групи платників єдиного податку втрачають право на сплату половинної (0,5) ставки мінімального страхового внеску і сплачуватимуть ЄСВ в повному мінімальному розмірі (819.06 грн.).
  2. Якщо стажу не вистачає? Законом передбачено добровільне страхування.

Договір про добровільне страхування укладається з органами фіскальної служби. Термін дії договору не менше одного року. Сума сплачених коштів повинна бути у розмірі не менше чим мінімальний страховий внесок. (819,06 грн.)

Також законом передбачено одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню

З січня 2018 року сума сплаченого ЄСВ за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2, та більше за максимальну величину ЄСВ

Тобто, починаючи з 01.01.2018 місячна сума одноразової сплати складає 1638,12 грн.

ВАЖЛИВО!

Докупити можна лише загальний страховий стаж. Не можна докупити спеціальний стаж, наприклад, стаж шахтаря, металурга, вчителя чи лікаря.

  1. Законом передбачено щоквартальне подання нотаріусами до органів ПФУ звітності про укладені договори купівлі — продажу нерухомого майна в порядку та за формою, визначеними Кабінетом Міністрів Україн.

 

 

Заступник начальника відділу

забезпечення наповнення бюджету № 4

фінансово — економічного управління

ГУ УПФУ в Дніпропетровській об                                                               С.Л.  Пархоменко

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Цунтральна, 98, каб.201, тел: (0563) 20-63-32

baner
baner
baner
baner