Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві спільно із слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у місті Києві припинили діяльність конвертцентру, який працював у Дніпропетровській області.

В рамках розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за ч.2 ст.364 та ч.3 ст.212 КК України, було встановлено групу осіб, які надавали підприємствам реального сектору економіки послуги з незаконного переведення безготівкових коштів у готівку, незаконного формування податкового кредиту з ПДВ, шляхом документального оформлення безтоварних операцій, та формування валових витрат з податку на прибуток підприємств.

Для прикриття злочинної діяльності, організатори використовували низку підконтрольних транзитно-конвертаційних компаній та фіктивних підприємств, зареєстрованих у Дніпрі та Києві. На їх розрахункові рахунки компанії реально-діючого сектору економіки перераховували безготівкові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності (роботи, послуги). Після цього організатори «конверту» знімали гроші готівкою в установах банків та, разом із підробленими первинними документами, передавали їх замовникам конвертації за винагороду в 10-11% від проконвертованої суми.

Загальний обсяг проконвертованих коштів за 2017-2018 роки склав понад 120 млн. грн.

За результатами 10 обшуків, проведених у Дніпрі та Дніпропетровській області, в офісних приміщеннях конвертцентру, за місцями проживання його організаторів та в їх автомобілях, вилучено печатки підконтрольних компаній, їх банківські картки, первинні фінансово-господарські документи, чорнові записи, мобільні телефони, електронні носії інформації та комп’ютерну техніку.

Продовжується слідство.

 

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Цунтральна, 98, каб.201, тел: (0563) 20-63-32

baner
baner
baner
baner