З початку цього року з метою перевірки законності здійснення фізичними особами – підприємцями діяльності у сфері транспорту та перевезень вантажів і пасажирів підрозділи податків і зборів з фізичних осіб територіальних органів ДФС провели 283 документальні перевірки (або 21% від загальної кількості).

За результатами опрацювання наданих у ході перевірки первинних документів встановлено, що на порушення пункту 177.2 статті 177 Податкового кодексу України фізичні особи – підприємці безпідставно включали до складу витрат вартість придбаних паливно-мастильних, запчастин і шин, які фактично не призначалися для використання в господарській діяльності, або документально не підтверджено їх придбання.

Наприклад встановлено, що підприємцем із Запорізької області, який надає послуги вантажних перевезень, з метою ухилення від сплати податків завищено розмір витрат, які враховуються для визначення розміру оподатковуваного доходу, на суму 8,5 млн. грн. у зв’язку із придбанням шин, які фактично призначаються для використання на легкових автомобілях. При цьому, жодних документів, які підтверджують пов’язаність таких витрат із підприємницькою діяльністю не надано.

Завдяки злагодженим діям ГУ ДФС у Рівненській області та Ягодинської  митниці під час планової перевірки фізичної особи — підприємця, який здійснював надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міжнародному сполученні, упереджено втрати бюджету з податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування майже на 1 млн. гривень.

Загалом, за результатами проведених контрольно-перевірочних заходів порушникам чинного законодавства додатково визначено грошових зобов’язань на загальну суму понад 66 млн. гривень. На даний час до державного бюджету надійшло понад 11 млн. гривень.

 

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Цунтральна, 98, каб.201, тел: (0563) 20-63-32

baner
baner
baner
baner