З 10 травня по 10 червня поточного року, по всій Дніпропетровський області триває місячник боротьби з підвищенням артеріального тиску (АТ), який присвячений до Всесвітнього дня боротьби з гіпертонією.

В Павлоградському районі медичними працівниками АЗПСМ, ФАП і ФП в місцях масового перебування населення влаштовані тимчасові пункти виміру артеріального тиску (в аптеках, магазинах, в лікувально-профілактичних  закладах та ін.), метою яких є — створення умов для раннього виявлення гіпертонії та серцево-судинних захворювань та своєчасного направлення хворих до сімейного лікаря з ціллю взяття на диспансерний облік і забезпечення  їх пільговими рецептами.

Також,  ціллю роботи тимчасових пунктів вимірювання АТ є короткотривалі консультування населення щодо навчань самостійного вимірювання артеріального тиску, корекції харчових звичок  та залучення хворих до слухачів у «школах здоров’я для пацієнтів з серцево-судинним ризиком», які працюють при амбулаторіях раз на тиждень протягом року (слідкуйте за графіком при амбулаторіях).

Ефективність роботи «шкіл здоров’я для пацієнтів з серцево-судинним ризиком» на кінець навчання  вимірюється зміною усвідомленого ставлення пацієнта щодо особистого способу життя. В «школах здоров’я» Вам підрахують можливі ризики виникнення фатальних серцево-судинних захворювань на найближчі 10 років по шкалі SCORE,  вчасно зупинять розвиток загрозливих ускладнень, допоможуть супроводженням в освоєнні методики  відмови від куріння, вкажуть як розраховувати інтенсивність фізичних навантажень,, скоректують харчування, допоможуть відпрацювати звичку постійного прийому ліків, що назначені лікарем,  навчать долати негативний стрес, обучать розпізнаванню ознак гіпертонічної кризи чи інфаркту серця та діям екстреної самодопомоги під час очікування кваліфікованої медичної допомоги.

Перед обличчям інвалідності, до якої можуть призвести серцево-судинні захворювання, дефіцит часу, лінь  або згубні звички є —  марні виправдання.  Відновити свій організм можливо і з руїн, тільки треба своєчасно змінити спосіб життя хоча б заради запобігання судинних катастроф, які трапляються у вигляді інсультів та інфарктів.

Визначайтесь зі своїми пріоритетами і залучайтесь до слухачів «шкіл здоров’я». Ми Вам раді допомогти.

А щодо реформи  медицини, то зміни  поступово наближають нас  до потреб пацієнта. Ліки від гіпертонії вже безкоштовні!!!. Поспішайте до сімейного лікаря та дисциплінуйте себе,  постійний прийом ліків  від гіпертонії — надія що число інсультів та інфарктів буде менше.

 

Павлоградський РЦПМСД

 

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Цунтральна, 98, каб.201, тел: (0563) 20-63-32

baner
baner
baner
baner