cnap
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

ВІЛ/СНІД – це не яка не чума, можна запобігти зараженню

Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції. За офіційною статистикою, з початку 2015 року в Україні зареєстровано 13 000 нових випадків ВІЛ. Кожна друга людина України, яка живе з ВІЛ, не знає про свій статус і залишається поза медичним спостереженням. У 2015 році кожного дня в Україні виявляється 42 нових випадки ВІЛ, а від хвороб, спричинених СНІДом, помирає 7 осіб.

Українці найчастіше інфікуються через незахищений секс. Якщо в 2005 році через сексуальні контакти інфікувалися 33 відсотка людей, у яких була виявлена ВІЛ-інфекція, то в 2012 році цей відсоток зріс до 51. Вперше більше половини нових випадків передачі ВІЛ-інфекції відбулося через незахищений секс. У 2014 році цей показник склав 57 відсотків. В 2015 році, ще не підраховано.  Більшість випадків інфікування ВІЛ в Україні сьогодні реєструються у молодих людей від 15 до 30 років, які можна було запобігти.

Давно відомо, що вірус імунодефіциту людини поза тілом швидко гине. Він може передаватися лише через прямий контакт рідин, зазвичай крові або сперми.

Із точки зору безпеки для здоров’я, використання презервативів є одним з найважливіших компонентів комплексного та сталого підходу до профілактики ВІЛ та інших інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ).

ВІЛ / СНІД — це ніяка не чума, можна запобігти зараженню, дотримуючись чітко сформульованих запобіжних заходів, а навіть якщо заразився, життя на цьому не закінчується. Головне – раніше  виявити та розпочати лікування.

Фахівці радять проводити тест на ВІЛ під час кожного медобстеження.

Зокрема, людям у віці від 13 до 64 років рекомендується проходити скринінгові тести на ВІЛ під час звичайних регулярних медобстежень, поряд з аналізами крові або сечі.

К групі ризику відносять такі обставини:

  • ви з кимось використовували одну голку чи шприц при споживанні ін’єкційних наркотиків;
  • у вас був незахищений секс  з незнайомим партнером;
  • у вас був незахищений секс з партнером, який не знав про власний ВІЛ-статус;

Деякі медпрацівники рекомендують проходити тест кожні 3-6 місяців, особливо якщо ви опинилася в групі ризику, пов’язаної в тому числі з ін’єкційним вживанням наркотиків та  незахищеним секс.

Якщо ваша партнерка збирається завагітніти, проходження тесту на ВІЛ є дуже важливим. Всі вагітні жінки повинні перевірятися на ВІЛ протягом перших трьох місяців вагітності.

Також, рекомендують пройти ще один тест на ВІЛ у третьому триместрі вагітності для жінок, які живуть в районах, де зафіксовані високі темпи поширення ВІЛ серед вагітних або серед жінок у віці від 15 до 44 років.

Якщо у вас діагностували ВІЛ під час вагітності, є ліки і курс лікування, які можуть знизити ймовірність передачі вірусу вашому малюкові. Для цього необхідно негайно зв’язатися з лікарем для належного догляду.

Памятайте, головним засобом боротьби з ВІЛ є  профілактика, і це є етичним зобов’язанням кожного громадянина.  

Підготовлено за допомогою  antiaids.org                                              В.Д. Довганенко,

медична сестра Булахівської АЗПСМ

Павлоградського районного ЦПМСД

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Центральна, 98, каб.201, тел: (0563) 20-63-32

baner
baner
baner
baner