baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

1 березня 2013 року Павлоградщина відзначила своє 90 – річчя  і в кожного з нас серце сповнене гордістю за рідний край, за його господарів, які роблять все, можливе і не можливе для його процвітання. Колись героїчна земля славного козацтва, а нині-багатий хлібодарний край! Та  найцінніше багатство наше — це люди, їхні натруджені руки, добрі серця, щирі душі,світлі голови.

Одним із ровесників району, почесним  чоловіком, учасником бойових дій Великої Вітчизняної війни є КОВТУН Григорій Матвійович, інвалід війни І групи. Народився в селі Булахівка 12 лютого 1923 року (ровесник району). Загальний стаж роботи — понад 50 років.

Свою трудову діяльність Григорій Матвійович присвятив одному підприємству (колгосп “Україна”), працюючи трактористом, механізатором, передаючи свій досвід молодому поколінню. Має значний досвід роботи, за високі трудові заслуги та відданість своїй праці нагороджений орденом Трудового Червоного Прапору, орденами „Вітчизняної війни”, „За перемогу над  Німеччиною”, медалями „За відвагу”, „За доблесну працю в роки Великої Вітчизняної війни”.

Нагрудним знаком „За розвиток регіону”  та Почесною грамотою облдержадміністрації нагороджено сімейну пару – лікарів амбулаторії загальної  практики сімейної медицини с. Богуслав.

ФЕДОРЕНКО Олександр Іванович — завідувач амбулаторії .Загальний стаж роботи – понад 52 роки.

ФЕДОРЕНКО Раїса Василівна – лікар — терапевт амбулаторії . Трудову діяльність розпочала 1963 року на посаді лікаря-терапевта Богуславської лікарні і по теперішній час працює в амбулаторії . Загальний стаж роботи – понад 50 років.

Почесною Грамотою голови обласної ради нагороджено

ЗЛИДНЬОВА Олексія Олексійовича – депутат Павлоградської районної ради, керівник ФГ «Граніт».  Трудову діяльність розпочав в 1974 році в рідному селі після закінчення технікуму, з 2003 року і по теперішній час – голова ФГ «Граніт».За вагомий внесок та активну участь у вирішенні питань соціально-економічного розвитку району присвоєно звання «Почесний громадянин району». За досягнення в професійній діяльності нагороджений медаллю «За трудову доблесть», Грамотою Кабінету Міністрів України та нагрудним знаком «За розвиток регіону».

Грамотою голови обласної ради нагороджено

ПОПКОВУ Марію Гнатівну – голову ветеранської організації Привовчанської сільської ради.

Трудову діяльність розпочала в 1958 році на посаді вчителя , з 1982 року до 1997 року працювала сільським головою Привовчанської сільської ради.з 1997 року —  голова ветеранської організації Привовчанської сільської ради.

ЖУКОВУ Аллу Олександрівну— секретаря Богуславської сільської ради. До 1990 року працювала в установах охорони здоров’я м.Павлоград. З 1990 року працює на посаді секретаря Богуславської сільської ради.

Історія рідного краю — найцікавіший пласт культури, до якого всі ми причетні. В історичному розвитку нашого краю важко переоцінити роль козаків та переселенців з усіх куточків Росії та з-за кордону. Наприкінці ХУІІІ сторіччя населення Павлоградського повіту швидко збільшувалось за рахунок припливу державних селян з Курської,Орловської та інших губерній Росії. Тоді Павлоградський повіт складався з 32 населених пунктів, з них- 2 містечка, 9 сіл та 21 слобода.

Сторіччя потому, у 1896 році в усьому Павлоградському повіті, до якого входили теперішні Павлоградський та Петропавлівський райони, було 5 міністерських шкіл, 50 земських, 33  церковно- приходські та 36 шкіл грамоти. В них навчалось 7022 учня обох статей.

На початку ХХ століття, як і сьогодні, сільське господарство Павлоградського повіту мало зерновий напрям, виробляло товарне зерно. Так, у 1913 році посіви зернових культур становили 90% усіх посівів.Єдиною технічною культурою був соняшник.

13 лютого 1923 року згідно із затвердженням нового адміністративно-територіального поділу України утворився Павлоградський район.

І почалася бурхлива, насичена цікавими подіями історія району. Все швидко змінюється, розвивається , змінюються  ідеї, переконання,  змінюються люди,  але ні коли не змінювалась любов до свого краю.

ФЕДЬКО Богдан Ілліч – працював начальником Павлоградського району електричних мереж Дніпропетровської області з 1973 по 2006 роки, загальний стаж роботи – понад 45 років.

Користується повагою та авторитетом на всіх рівнях взаємодії, не байдужий до загальних проблем району. Має активну громадську позицію, обирався депутатом районної ради п’ятого скликання.

БЕЗРУК Олександр Іванович — директор приватного підприємства  „Агрофірма „Степове” .

З 1981 році працює на посаді головного бухгалтера, а з 1998 і по цей час на посаді  керівника агрофірми „Степове” (колгосп ім. Щорса).

За період трудової діяльності (понад 37 років) багато часу приділяє розвитку свого підприємства та вивів його на передові рубежі.

За час роботи в господарстві практикував введення нових технологій по вирощуванню ранніх зернових та цукрового буряка.

МАЛОВИК Леонід Григорович

ТИТАРЕНКО Лідія Іванівна — директор Межиріцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. І.С. Обдули.

Понад 46 років загального стажу роботи. Творчість – характерна риса всієї діяльності Лідії Іванівни. Їй притаманні почуття часу, вміння мислити масштабно, чітко визначати перспективу розвитку навчального закладу  та шляхи її досягнення.

В 1929 році у Вербках було організовано перше колективне господарство «Пам’ять Леніна” під головуванням Сидіра Артемовича Ковпака.

Напередодні Великої Вітчизняної війни колективні господарства району збільшили поголів’я скота, підвищили валовий збір зерна, але мирну працю наших дідів увірвала війна

За роки війни Павлоградська земля втратила 8 тисяч мирних мешканців, біля 3 тисяч чоловік було вивезено на каторжні роботи до Німеччини, а на полях боїв полягло десятки тисяч воїнів. Народила і виховала Павлоградщина 34 героя Радянського Союзу, не один десяток орденоносців, які не шкодували своєї крові для великої ПЕРЕМОГИ. Друга половина ХХ століття характерна для нашого краю розробкою багатих покладів кам’яного вугілля. На території району споруджено 7 шахт і ЦЗФ. 5 червня 1991 року   Постановою Верховної Ради України Павлоградський район було поділено на 2 райони — Павлоградський і Юр’ївський. У складі Павлоградського району залишилось 13 сільських рад і 38 сіл. В районі мешкало понад 33 тисячі чоловік. Сьогодні в районі мешкає 28 тисяч  чоловік.

За особисті заслуги, значний внесок у розбудову Павлоградського району, зміцнення його авторитету, розвиток економіки, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров’я, за благодійну та громадську діяльність пам’ятним знаком  «До 90-річчя заснування Павлоградського району» нагороджуються:

 1. Кривко Катерина Олексіївна
 2. Гладун Володимир Ілліч
 3. Рева Григорій Васильович
 4. Бова Іван Терентійович
 5. Сторчаков Володимир Олександрович
 6. Онікієнко Володимир Федотович
 7. Молчанов Микола Павлович
 8. Тімченко Володимир Максимович
 9. Молоков Віктор Іванович
 10. Панковиченко Микола Іванович
 11.  Головінов Петро Васильович
 12. Чебан Валентин Васильович
 13. Кондрачук Віктор Васильович
 14.  Поліщук Микола Васильович
 15. Гончаренко Петро Олексійович
 16. Чинін Юрій Григорович
 17. Грищенко Петро Олексійович
 18. Пелих Валерій Олександрович
 19. Тимошенко Андрій Васильович
 20. Касьянова Лідія Василівна
 21. Мирошниченко Лідія Миколаївна
 22. Сідько Лариса Андріївна
 23. Мулява Андрій Семенович
 24. Петренко Лідія Яківна
 25. Петренко Любов Іллінічна
 26. Садовий Іван Іванович
 27. Чупікова Марія Яківна
 28. Мишуста Ганна Григорівна
 29. Титаренко Лідія Іванівна
 30. Голосний Геннадій Федорович
 31. Євграфов Анатолій Миколайович
 32. Роган Віктор Іванович
 33. Бородавка Зінаїда Федотівна

Міняються часи, змінюються покоління, але так само, як і колись, світять на небі зорі, співає навесні жайворонок над полем і сяють очі закоханих. Ми перегорнули з вами сторінку другого тисячоліття нової ери і задумливо вглядаємось у майбутнє — що нас чекає попереду?

Ми навчились керувати складною технікою, стали збирати небувалі врожаї, а вона – Земля наша, як і колись ,парує навесні, до неї хилиться стиглий колос, який народжує хліб. А ХЛІБ- це наша щаслива доля, це – вічність, така ж вічність, як і українська пісня.

О, мій рідний, Павлоградський краю,

На святий, довічний оберіг,

Ми тебе сьогодні величаєм,

І вклоняємось низесенько до ніг!

Зростайте і квітніть, і будьте веселі,

Хай злагода буде у кожній оселі,

Хай щирі світанки зорять вам одвічно,

Хай щастя вам, люди, всміхається вічно!

Бажаємо Всім добра, здоров’я, родинного затишку. Нехай у кожній домівці панують мир і спокій та збуваються всі заповітні мрії.

Зі святом вас!!!

З ювілеєм Павлоградський район!!!

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Центральна, 98, каб.201, тел: (0563) 26-96-04

baner
baner
baner
baner