baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

Раніше ми попереджали споживачів природного газу про шахраїв, які незаконно встановлюють газові лічильники. Зараз же в Дніпропетровській області набирає обертів новий вид обману, жертвами якого стають, в основному, літні люди. По квартирах ходять молоді люди, представляючись працівниками газового господарства, і розповідають мешканцям, що їм терміново необхідно поміняти газову плиту, при чому, не безкоштовно, а за гроші.

Так, у м. Павлограді зафіксовані випадки заміни газових приладів сторонніми організаціями, які не мають ліцензії для виконання газонебезпечних робіт. Як виявилося, послуги надають склади-магазини з вигідним для них пропозиціями — установкою і обміном старої техніки на нову.

Не маючи професійних знань і навичок щодо виконання газонебезпечних робіт, працівники сумнівної служби встановлюють газове обладнання з численними порушеннями, що згодом призводить до витоку газу. Молоді люди роблять обхід квартир вдень, коли вдома переважно пенсіонери. Тому жертвами, в основному, стають люди похилого віку.

Буквально днями в аварійну службу Павлоградського управління звернувся пенсіонер М., який проживає по вулиці Новоросійської, і повідомив про запах газу у квартирі. Аварійна бригада, яка виїхала за викликом, виявила і усунула витік газу. При цьому газову плиту довелося відключити від системи газопостачання через порушення вимог Правил безпеки систем газопостачання України. Як виявилося, кількома днями раніше до споживача приходили «псевдо-колеги» і переконали його поміняти стару плиту на нову.

«Необхідно розуміти, що будь яке газове обладнання є джерелом підвищеної небезпеки. І якщо не дотримуються Правила безпеки систем газопостачання, в даному випадку встановлення газової плити із залученням неспеціалізованого підприємства, ця небезпека зростає багаторазово, — коментує Головний інженер ПАТ «Дніпропетровськгаз» Тетяна Бузовська — особливо це відноситься до обладнання, встановленого в багатоквартирних будинках, де на небезпеку наражається не тільки сам власник квартири, а й усі мешканці дому».

ПАТ «Дніпропетровськгаз» звертається до всіх споживачів газу з проханням не втрачати пильність. Відрізнити працівників газової служби від шахраїв допоможуть прості правила. При спілкуванні з фахівцями газового господарства вимагайте надати їх службове посвідчення встановленого зразка з фотографією, зазначенням посади, логотипом та печаткою підприємства.

Всю інформацію з питань заміни газового обладнання можна знайти на офіційному сайті ПАТ «Дніпропетровськгаз» http://dp.104.ua

Довідка: Заміну газового обладнання можуть виконувати виключно підприємства, які мають відповідні дозволи та ліцензії на підставі ескізу (або проекту), складеного працівниками газового господарства. Пуск газу на замінене газове обладнання проводиться після проведення інструктажу з безпечного користування газовими приладами в побуті. Документи по заміні газового обладнання передаються до архіву управління газового господарства.

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Центральна, 98, каб.201, тел: (0563) 26-96-04

baner
baner
baner
baner