cnap
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

Останім часом відбулись зміни у законодавстві щодо ведення Державного реєстру виборців, про які хочу вас проінформувати:
1. Відповідно до статті 5 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” у разі необхідності перевірки окремих відомостей про внутрішньо переміщену особу органи державної влади та органи місцевого самоврядування України, їх посадові та службові особи мають право безоплатно користуватись відомостями відповідних державних реєстрів (у тому числі — з Державного реєстру виборців).
Тобто управління соціального захисту населення, наряду з такими структурами, як суд та Державна міграційна служба, має право звернутись із запитом до відділу ведення Державного реєстру виборців і отримати офіційну відповідь.

2. 8 квітня 2015 року під головуванням керівника Служби розпорядника Державного реєстру виборців Стельмаха О.В. відбулася спільна нарада керівників структурних підрозділів Служби з представниками Державної міграційної служби України. На нараді особлива увага приділялась обговоренню необхідності запровадження реєстраційного обліку в електронному вигляді. У свою чергу, директор Департаменту інформаційних технологій Державної міграційної служби України Кузміч А.П. повідомив , що до кінця 2015 року планується створення електронної бази даних «Єдиний державний демографічний реєстр» безпосередньо із залученням довідників бази даних автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи «Державний реєстр виборців».
Також обговорювалися питання взаємодії органів ведення Державного реєстру виборців та територіальних підрозділів Державної міграційної служби України у процесі ведення Державного реєстру виборців.
Зокрема, перед представниками Державної міграційної служби України на підставі узагальнення практики роботи органів ведення Реєстру різних регіонів України порушувалися проблемні питання щодо:
— подання територіальними підрозділами Державної міграційної служби України органам ведення Реєстру відомостей про громадян України, які досягли вісімнадцяти років (відсутність інструкції щодо подачі таких відомостей);
— низької якості даних у відомостях періодичного поновлення (описки, неточності);
— недотримання термінів в опрацюванні підрозділами Державної міграційної служби України запитів органів ведення Державного реєстру виборців, надання суперечливих відповідей щодо одних і тих самих осіб, що особливо критично у період виборчого процесу;
— відсутності роз’яснень про реєстрацію осіб на території садових та дачних товариств;
— невчасного подання повідомлень про зняття виборця з реєстрації;
— зростання кількості виборців, місце проживання яких знято з реєстрації та не зареєстровано нове;
— подання у відомостях про реєстрацію виборців, які тимчасово перебувають на визначеній території (строком до 6 місяців) та інше.
Представники Державної міграційної служби України визнали слушність питань та запевнили, що покращення роботи територіальних підрозділів Державної міграційної служби України відділи ведення Державного реєстру виборців відчують уже найближчим часом.
Як підсумок наради Центральною виборчою комісією були внесені зміни до постанови “Про форми подань з відомостями про виборців (осіб), на підставі яких здійснюється періодичне поновлення персональних даних Державного реєстру виборців”. Внесені зміни до форм подань. І на початку червня (за травень) відомості подаються вже за новими формами. У травні будуть надані нові форми в електронному виді всім суб’єктам подання відомостей. Значних змін зазнали форми, які надає відділ Державної міграційної служби. Відтепер буде опрацьовуватись інформація “попереднє прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявностя)” для форм 3.1, 3.4, 3.5; “наявність документа, що підтверджує громадянство України” для форм 3.1, 3.4; “звідки прибув” для форми 3.4; “куди вибув” і “підстава зняття з реєстрації місця проживання” для форми 3.5. Внесені зміни мають на меті покращити достовірність відомостей та якість Державного реєстру виборців.

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Центральна, 98, каб.201, тел: (0563) 20-63-32

baner
baner
baner
baner