baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

Ідея святкування Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, який було проведено американськими і канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, що загинули та постраждали на роботі; уперше в світі з ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) він відзначався у 2003 році.

Україною підтримано ініціативу МОП і 28 квітня відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006 визначено як День охорони праці.

Проблема збереження здоров’я і життя працездатних громадян має особливе значення, а особливо в закладах охорони здоров’я.

На працюючих в закладах охорони здоров’я впливають ті ж фактори, що і в будь-якій іншій галузі промисловості — захворюваність, умови та характер праці і т. д. Однак на медичний персонал більше ніж в інших галузях, впливають особливості професійної діяльності. Працю медичних працівників складно порівнювати з працею інших фахівців. Медики відчувають велике інтелектуальне та емоційне навантаження, несуть відповідальність за життя і здоров’я інших людей, щодня вступають в контакт з великим розмаїттям людських характерів, ця професія вимагає термінового прийняття рішень, самодисципліни, вміння зберігати високу працездатність в екстремальних умовах, високої стресо – та емоційної стійкості.

Деякі групи медичних працівників в процесі професійної діяльності можуть піддаватися впливу багатьох факторів, небезпечних для здоров’я. Серед фізичних факторів, які можуть істотно вплинути на стан здоров’я медичного персоналу, одне з перших місць займає іонізуюче випромінювання. Праця багатьох медичних працівників пов’язана з напруженням зору, тому дотримання вимог до освітлення робочих приміщень і робочих місць персоналу є важливим елементом раціональної організації праці. Співвідношення загального і місцевого освітлення відіграє важливу роль у попередженні стомлення і виключення розладів зору, пов’язаних з надмірно яскравим світлом.

Також для медперсоналу досить високий ризик інфікування вірусними захворюваннями, ВІЛ інфекцією, гепатитами. Сестринський персонал відчуває великі психологічні навантаження, щодня стикаючись з розмаїттям людських характерів, з проявом болю, страждання.

Основні професійні шкідливості можуть бути за своєю природою: хімічними, фізичними, біологічними, нервово-емоційними і ергономічними.

Однією з особливостей професійної діяльності медичних працівників багатьох спеціальностей є контакт з інфікованими пацієнтами.

Зважаючи на важливість створення безпечних умов праці, попередження виробничого травматизму та професійних захворювань в Павлоградському РЦ ПМСД приділяється особлива увага та виконання вимог Конституції України щодо забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці та вимог Закону України «Про охорону праці».

Проводяться всі необхідні заходи для забезпечення та створення безпечних умов праці мед. персоналу та допоміжних структур закладу. Відповідальні особи за охорону праці в структурних підрозділах приділяють достатню увагу, щоб попередити травмування та професійні захворювання на робочих місцях. Всі працівники центру сумлінно виконують свої професійні обов’язки, що показує низький рівень порушень техніки безпеки на робочих місцях.

Щороку з нагоди святкування Дня охорони праці в Павлоградському РЦ ПМСД проводяться заходи, з метою підвищення інтересу та сприяння розвитку   кожного робітника власної активної профілактичної позиції та відповідальності за стан як свого, так і здоров’я іншого  працівника. В цих заходах визначаються   найвідповідальніші працівники, що приймають активну участь у створенні безпечних умов праці та сумлінно виконують правила техніки безпеки в професійній діяльності, яких відзначають похвальними грамотами.

Девіз нашого закладу: «Медичний працівник в першу чергу повинен служити для пацієнта прикладом у ставленні до свого здоров’я».

 

Привітання  всім фахівцям, які безпосередньо слідкують за безпекою праці — доброго здоров’я, незгасної життєвої енергії, ясного, мирного неба, сімейного тепла та затишку.

 

 

Інженер з охорони праці Павлоградського РЦ ПМСД   Єрмілова Н.М.

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Центральна, 98, каб.201, тел: (0563) 26-96-04

baner
baner
baner
baner