cnap
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

Павлоградський район завжди славився багатою культурою, різноманітними видами народного промислу та талановитими майстрами. Багаточисленні ярмарки та фестивалі, концерти та вечорниці є реальним доказом того, що Павлоградський край є дуже творчою та невід’ємною часткою культури України і цим ми можемо пишатися. Але в цей непростий час, на зламі історії, обов’язково необхідно передавати знання та досвід підростаючому поколінню, прививати шанобливе ставлення до світових мистецьких цінностей, проносити крізь час традиції рідного краю.

Саме цим активно займається Павлоградська районна школа естетичного виховання. Тут, поряд із різножанровими класами інструментального та вокального мистецтва, предметами музично-теоретичних дисциплін діють і розвиваються класи образотворчого мистецтва. Дуже важливо, щоб діти мали можливість розвиватися у своєму рідному селі. Вже більше 10 років працює клас образотворчого мистецтва в Булахівській філії школи естетичного виховання. Щороку в класі навчається 20 дітей з викладачем-наставником Штондою Віктором Васильовичем. Учні приймають участь у різноманітних культурно-мистецьких заходах, виставках, конкурсах, фестивалях. Клас образотворчого мистецтва Булахівської філії школи має вже 11 випускників, які отримали свідоцтва про позашкільну мистецьку освіту.

_3282394

На прикладі класу образотворчого мистецтва в центральному приміщенні школи в селі Межиріч, який працює вже другий рік, детальніше про роботу в цьому напрямку розповідає молодий викладач Андріана Олександрівна Кошова. У нещодавно створеному класі образотворчого мистецтва зараз навчається вже  більше 30 дітей, які з першого року навчання отримують знання з чотирьох предметів: малюнок, живопис, композиція та скульптура, з третього класу додаються предмети: графіка та історія мистецтв. Мені приємно, що я маю можливість допомагати розвивати таланти наших дітей. Оскільки класу образотворчого мистецтва в с.Межиріч тільки другий рік, ми з початкових кроків   створюємо якісні умови для навчання. За допомогою батьків та адміністрації школи, колег-освітян Межиріцького навчально-виховного комплексу ім. І.С.Обдули  в цьому році ми придбали багато необхідного для роботи, а саме: мольберти, гіпсові геометричні фігури, скульптурні стеки,  інструменти для різних видів декоративно-прикладного мистецтва. На уроках дуже важливо вчитись працювати з різними матеріалами: глиною та пластиліном, вугіллям та сангіною, соусом,  багатьма видами фарб на різних поверхнях.

Я дуже хочу і прагну , щоб після нашої освіти діти почували себе впевнено та мали можливість отримувати навчання у вищих мистецьких навчальних закладах країни, тому намагаюся змалку прививати їм любов до мистецтва, гарний смак та усвідомлення необхідності не лише споживати, але й створювати. На мій погляд це є основа успішного суспільства. Хочу сказати, що з нашими дітьми працювати – одне задоволення. Вони виховані порядні, відповідальні, дуже добрі та щирі, легко засвоюють програму і продуктивно працюють.

В майбутньому в мене багато планів щодо розвитку класу образотворчого мистецтва. Один з таких кроків ми вже зробили. Нещодавно запросили до школи майстра-гончара з Дніпропетровська Антона Лисенка для проведення занять на справжньому! гончарному колі. Це дуже корисно, адже при роботі на гончарному колі поєднуються два види діяльності – фізична і розумова, оскільки в процесі створення виробу потрібно буде докласти певні зусилля, опанувати практичні навики для виконання виробів різної складності. Крім того робота з глиною заспокоює нервову систему та розвиває моторику рук. Кожен з дітей мав можливість створити свій унікальний глечик, вазу, або тарілку. Вироби вийшли дуже різноманітними, усі залишились у захваті від процесу та від контакту з глиною. Сам гончар Антон Лисенко був приємно вражений щирістю та зацікавленістю дітей.

Павлоградська районна школа естетичного виховання

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Центральна, 98, каб.201, тел: (0563) 20-63-32

baner
baner
baner
baner