cnap
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner

В останній декаді грудня, коли вся країна готується до зустрічі Нового 2015 року, працівники Пенсійного фонду відзначають 24 річницю його створення. 21 грудня 1990 було опубліковано постанову Ради Міністрів УРСР і Ради федерації незалежних профспілок № 380 «Про створення Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР» з філіями в областях та м.Києві.

Так почалася історія системи Пенсійного фонду України, коли на плечі її працівників лягли завдання щодо впровадження в життя ідеї створення фонду для фінансування пенсійних виплат, право на які виникає за умови сплати страхових внесків роботодавцями та працівниками. Остаточне втілення цієї мети відбулося майже через 13 років, після прийняття в липні 2003 року Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Протягом 24 років напруженої роботи довелося подолати безліч труднощів, пов’язаних не тільки з проблемами становлення Пенсійного фонду як самостійної структури, але і з глибокою економічною кризою. Криза призвела до виникнення заборгованості з виплати пенсій, яку до 2000 року вдалося не лише ліквідувати, а й забезпечити підвищення розмірів пенсій на період з 2001 по 2003 рік. В цей же час почалися позитивні зміни і в структурі Пенсійного фонду. З листопада 1999 року по 2000 велася копітка робота по створенню системи персоніфікованого обліку внесків, яка сьогодні містить відомості про заробіток і страховий стаж більше 12 млн. застрахованих осіб, використовуються для призначення пенсій.

Введенням в дію з 1 січня 2004 року Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» було покладено початок реформуванню пенсійної системи.

За 24 роки роботи система органів Пенсійного фонду України перетворилася на високоорганізований державний орган адміністрування пенсійного забезпечення, яким вдосконалюються методи роботи, впроваджуються нові комп’ютерні технології та сервіси. Пенсійний фонд України приділяє велику увагу впровадженню передових інформаційних та комп’ютерних технологій в роботі своїх територіальних органів. Інформаційні кіоски, програма «Пенсійний калькулятор», створений веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України — завдяки цим новаціям будь-який громадянин може отримати більш повну інформацію про свою заробітну плату, пенсії, а також про функціонування всієї пенсійної системи.

В даний час, незважаючи на напружену політичну та економічну ситуацію і більш жорсткі бюджетні обмеження, держава виконує свої соціальні зобов’язання перед пенсіонерами. Пенсійний фонд України здійснює фінансування пенсій у повному обсязі та відповідно до затвердженого графіка. Виплата пенсій здійснюється з 4 по 25 число в певну дату виплати для кожного пенсіонера, щоб рівномірно розподілити фінансове навантаження протягом усього виплатного періоду.

Управління Пенсійного фонду України в м.Павлограді та Павлоградському районі працює в звичайному режимі, здійснюючи призначення, індивідуальні перерахунки та виплату пенсій згідно норм чинного законодавства. Станом на 1 грудня 2014 кількість одержувачів пенсій по управлінню склало 53909 осіб. Сьогодні в управлінні трудиться 90 фахівців, і кожен робить все залежне від нього, щоб пенсіонери міста та району своєчасно отримували свою заслужену пенсію.

 

Начальник управління Пенсійного фонду України

в м.Павлограді та Павлоградському районі — Н.М.Морозова

Схожі публікації:

baner

Сектор з інформаційної діяльності та зв"язків з громадскістю

м. Павлоград, вул. Цунтральна, 98, каб.201, тел: (0563) 20-63-32

baner
baner
baner
baner